Prezes WFOŚiGW w Radomsku. Spotkanie informacyjno – konsultacyjne w starostwie

Reklama

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Wojciech Miedzianowski przyjechał do Radomska. Wraz z poseł Anna Milczanowską i zarządem powiatu spotkał się z samorządowcami.

Podczas spotkania Wojciech Miedzianowski przedstawił oferty współpracy WFOŚiGW z samorządami powiatu radomszczańskiego. W każdym powiecie są inne potrzeby, jednak zespół z Łodzi stara się dopasować swoją ofertę do bieżącej działalności samorządów.

Samorządy są dla nas bardzo ważnym beneficjentem. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od dwóch tygodni prowadzi spotkania konsultacyjne z samorządowcami aby przekazać naszą ofertę i usłyszeć problemy ze strony samorządowców i dostosować dla nich ofertę wojewódzkiego funduszu-mówił Wojciech Miedzianowski, prezes WFOŚiGW.

Tylko w I kwartale 2020r. w powiecie radomszczańskim złożono 199 wniosków. Zainteresowanie pozyskiwaniem dotacji na wykonanie inwestycji ekologicznych rośnie nie tylko wśród samorządów, ale także mieszkańców.  Niekiedy zainteresowanie jest większe, niż możliwości finansowe WFOŚiGW.

Samorządy mogą skorzystać m.in ze wsparcia w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, wykorzystania odnawialnych źródeł ciepła i ochronę atmosfery.

Podczas spotkania samorządowcy powiatu radomszczańskiego zapoznali się z ofertą WFOŚiGW w Łodzi dedykowaną zarówno samorządom jaki i osobom fizycznym.

Niezmiennie największym zainteresowaniem cieszy się Program Czyste Powietrze, w ramach którego można pozyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła.

W punkcie konsultacyjnym przed Starostwem Powiatowym radomszczanie mieli okazję spotkać z doradcą energetycznym z WFOŚiGW w Łodzi.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD