Select

Prezydent Ferenc: Deklarujemy pomoc dla wszystkich obywateli Ukrainy

Polonaisse

Ukraina została zaatakowana przez Rosję w czwartek nad ranem. Dla uchodźców z Ukrainy przygotowywana jest pomoc w wielu polskich regionach. W Radomsku mieszka, pracuje i uczy się wiele Ukraińców. O pomocy dla nich, a także dla wszystkich zagrożonych wojną obywateli Ukrainy mówił prezydent Jarosław Ferenc.


Drodzy mieszkańcy Ukrainy, łącze się z Wami w bólu. Jestem poruszony tą niesprawiedliwą agresją, której doświadcza naród Ukraiński – mówił Ferenc. Miastem partnerskim Radomska jest Wozneseńsk. – Jesteśmy w ciągłym kontakcie z władzami naszego miasta partnerskiego. Deklarujemy wszelaką pomoc dla wszystkich mieszkańców Ukrainy, szczególnie chciałbym się zwrócić do mieszkańców Ukrainy, którzy pracują w Radomsku. Możecie korzystać z naszej pomocy. Jeżeli wasze rodziny są zmuszone do opuszczenia Ukrainy, to proszę o zgłaszanie tego do naszego Urzędu Miasta. Poczynimy wszelkie możliwe kroki aby zapewnić Wam i Waszym rodzinom jak najlepszą możliwość przejścia tego trudnego czasu – zadeklarował prezydent Radomska.

“Jesteśmy z Wami”

Dzisiaj w Radomsku odbędzie się wiec solidarności z Ukrainą “Jesteśmy z Wami”.

Rozpoczęła się inwazja rosyjska na Ukrainę! Za działania wojenne zawsze winny jest agresor, w tym wypadku jest to putinowska Rosja! Ta sytuacja wymaga najostrzejszych sankcji – żadnej taryfy ulgowej dla agresora, zbrodniarze nie uciekną od odpowiedzialności! Myślimy też o tym, co dzieje się teraz za naszą wschodnią granicą. Myślimy przede wszystkim o naszych ukraińskich przyjaciołach, znajomych i ich rodzinach. Mamy nadzieję, że nie ucierpią i przetrwają ten mroczny czas bezpiecznie. Możecie liczyć na naszą pomoc – tłumaczą członkowie radomszczańskiej Koalicji Obywatelskiej, organizatorzy wiecu.

Wydarzenie zaplanowano na godzinę 17, na placu 3 Maja w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD