PROBLEMATYCZNA SPACEROWA

Reklama

To, że stan ulicy Spacerowej w Radomsku woła o pomstę do nieba pewne jest jak dwa raz dwa.  Po dzisiejszym spotkaniu w magistracie tego samego nie można powiedzieć co do oczekiwań mieszkańców tej ulicy. Zdania są bowiem podzielone. Część mieszkańców chce ciepłociągu, część chce chodnika a jeszcze inna część ograniczenia prędkości na tej ulicy. Jednomyślność jest w jednej kwestii: stan nawierzchni ulicy Spacerowej musi ulec poprawie.

– Potrzebujemy ciepłociągu. Na naszej ulicy jest tak duże zadymienie, że nie da się żyć. Kiedyś musieliśmy z wnuczką z placu zabaw szybko wracać do domu, ponieważ nie było czym oddychać – zauważa mieszkanka ulicy Spacerowej, Halina Kwiecień.

– Chodniki to podstawa, bo to, co teraz jest chodnikiem nazwać nie można. Obecnie z powodu złego stanu chodników lub ich braku większość ludzi idzie ulicą – zauważa kolejny mieszkaniec.

– Trzeba ograniczyć tonaż i prędkość pojazdów poruszających się naszą ulicą. Obecnie, te jadące do oczyszczalni, pomimo dziur pędzą tak szybko, że chałupa mi się trzęsie… – mówi z kolei Tadeusz Kociniak.

– Droga bez dziur –  mówili natomiast wszyscy mieszkańcy, którzy uczestniczyli w dzisiejszym spotkaniu.

Inicjatorem spotkania z władzami miasta był radny Zbigniew Piechowicz. – Mieszkańcy chcieli spotkać się z prezydentem, ponieważ chcieli konkretnie usłyszeć, co i kiedy będzie robione na ulicy Spacerowej – zauważa radny Piechowicz.

Konkret w zasadzie jest jeden  –  w ciągu najbliższych 5 latach ciepłociąg w ulicy Spacerowej na pewno się nie pojawi. – Co będzie za kolejne 5 lat, tego nie wiemy. Orientacyjne koszty budowy takiego ciepłociągu to 5 mln złotych. Obecnie spółka nie jest w stanie i w ciągu najbliższych lat nie będzie w stanie ponieść takiego obciążenia finansowego – zauważył kierownik ciepłowni miejskiej, Jacek Nowak.

Przebudowę ulicy Spacerowej konkretem nazwać bowiem nie można. Obecnie trwają prace projektowe. – Miasto zamierza starać się o dofinansowanie przebudowy ul. Spacerowej. Projekt ma być gotowy do września. Jeżeli nie uda nam się pozyskać dofinansowana, przebudowa Spacerowej zostanie wykonana w dwóch etapach. Pierwszy planujemy zrealizować w przyszłym roku, drugi w kolejnym – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Co na to mieszkańcy? – Nad tą ulicą wisi chyba jakieś fatum… – mówią niektórzy.

Więcej w papierowej wersji „Pomiędzy Stronami”, z 25 maja 2017 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD