PROEUROPEJSKA KONFERENCJA I TARGI ZAMIAST TORTU

Szkolny Klub Europejski przy PSP nr 7 oryginalnie świętuje swoje urodziny.

Reklama

Powstał 11 lat temu. Od tego czasu nie tylko działa prężnie, ale przede wszystkim propaguje idee Unii Europejskiej. Mowa oczywiście o Szkolnym Klubie Europejskim działającym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Radomsku.  Urodziny Klubu stały się bodźcem do zorganizowania w Miejskim Domu Kultury targów projektów młodzieżowych oraz konferencji proeuropejskiej ph. „Młodzież dla Europy. Dobre praktyki”.

– Celem konferencji jest promowanie dobrych praktyk z zakresu edukacji europejskiej i projektów młodzieżowych, a także wymiana doświadczeń w pracy z młodzieżą – wyjaśnia Tomasz Mazur, pomysłodawca wydarzenia, a zarazem opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego.  – Mam nadzieję, że dzisiejsza impreza wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych w Radomsku – dodaje.
Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się byli i obecni klubowicze, a także m. in. prof. Marcin Szewczyk z Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie, Maja Selon z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana, Małgorzata Kociniak i Anna Jędrzejewska z Punktu Informacji Europejskiej w Piotrkowie Tryb.

Konferencji towarzyszyły targi projektów młodzieżowych, jakie młodzi ludzie wespół z nauczycielami zorganizowali w ostatnim czasie. Projekty dotyczyły oczywiście tematyki proeuropejskiej. Marzeniem Tomasza Mazura jest wydanie publikacji, na łamach której opisany zostanie cały projekt.  – Chciałbym, aby znalazły się w niej refleksje uczestników i  prelegentów. Byłaby to nie tylko fajna pamiątka, ale moim zdaniem przydatna lektura dla młodych ludzi, którzy o Unii Europejskiej chcą wiedzieć  więcej niż tylko to, że istnieje – podkreśla.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD