Program Ekopikniku w parku Świętojańskim w Radomsku

Reklama

Już w najbliższą niedzielę (26 czerwca) w parku Świętojańskim w Radomsku zorganizowany zostanie Ekopiknik pod hasłem “Dobre rady na elektroodpady”.

Do wspólnego spędzenia, niedzielnego popołudnia w duchu ekologii i aktywnego wypoczynku Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku, zaprasza wszystkich mieszkańców Radomska i okolic. Ekopiknik rozpocznie się od godz.15.00 i potrwa do godz. 18.00.

W programie m.in.:

  • konkursy z nagrodami;
  • animacje na stoiskach wystawców;
  • przedstawienie teatralne dla najmłodszych pt. „Bukiet talentów” w wykonaniu teatru Kultureska,
  • koncert zespołu Widawianki.

Będą również goście specjalni, postacie jak z bajki, żywe maskotki – Smarti i Lodzia z Green Team, z którymi będzie można przybić piątkę i zatańczyć!

W parku stanie wielki dmuchaniec – bramka celnościowa z piłkami i zabawą edukacyjną dla dzieci oraz młodzieży, którą przygotowała ekipa Eco Studio ELECTRO – SYSTEM. Będzie też trójkąt recyklingowy od Organizacji Odzysku ELECTRO – SYSTEM przypominający „trójkąt fortuny” i eko quizy z nagrodami, w czasie których zarówno młodsi, jak i starsi w zamian za prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące postępowania z elektroodpadami otrzymają wspaniałe torby recyklingowe, kubeczki, komiksy, magnesy i wiele innych wspaniałych eko gadżetów.

Podczas Ekopikniku będzie można również obejrzeć pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu druhów z OSP Folwarki oraz pokaz sprzętu i wozów strażackich.

Najmłodsi będą mogli zapoznać się z robotami i innymi atrakcjami na stoisku Edu.Klocki.

Zaś fani dwóch kółek uzyskają ekspercką poradę dotyczącą dbania o swoje jednoślady na stoisku Martela Bike.

Impreza jest również okazją do pozyskania informacji na temat możliwości dofinansowania m.in. wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji budynków ze środków zewnętrznych.

Portal Puls Radomska objął wydarzenie patronem medialnym.

 

Czytaj też: II Zlot Turystyczny “Ekoturystą Być” w Zakrzówku Szlacheckim [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD