Projekt slow food w Kietlinie

Reklama

Dbanie o tradycję smaku poprzez produkty lokalne i sezonowe. Tradycyjne metody produkcji. Celebrowanie smaku potraw i nieśpieszne delektowanie się nimi. Wspólne przygotowywanie posiłków i wreszcie piknik rodzinny, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. Takie atrakcje przewiduje wydarzenie, które Gmina Radomsko w ramach projektu promującego filozofię slow food, będzie realizowała w sołectwie Kietlin. Fundusze na realizację zadania Gmina pozyskała z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach grantu sołeckiego.


W ramach realizacji projektu planuje się zorganizowanie spotkań z mieszkańcami, które będą miały na celu zapoznanie ich z filozofią slow food.

Chcąc spróbować powrotu do natury, przypomnieć mieszkańcom o tym, jak ważny jest sposób odżywiania i jak drogocenne dla naszego zdrowia jest wykorzystanie darów natury planowana jest organizacja kilku spotkań, na których mieszkańcy zapoznają się z filozofią slow food. Slow food zakłada ochronę prawa do smaku. Wspiera głównie regionalnych producentów żywności, a w szczególności żywności oryginalnej, zdrowej, produkowanej z naturalnych składników i w zgodzie z tradycyjnymi recepturami.

Slow Food to również sposób w jaki patrzymy na jedzenie: produkty dobrej jakości, produkty lokalne i sezonowe, tradycyjne metody produkcji, jedzenie dla przyjemności, celebracja posiłku, miłe spędzanie czasu z bliskimi.

Pojawienie się nowego pojęcia slow food, dla wielu osób nieznanego i niezrozumiałego, zapewne wzbudzi ciekawość ludzi i  jednocześnie spowoduje większe zainteresowanie udziałem  w spotkaniach.

Reasumując, bardzo istotnym aspektem projektu będzie integracja mieszkańców, mile spędzony czas, oderwanie od problemów dnia codziennego. W ramach projektu planuje się zorganizowanie 5 spotkań, na których zgłębiane będą aspekty filozofii slow food, planuje się również czynny udział uczestników w przygotowaniu potraw. Na podsumowanie cyklu spotkań planuje się zakończenie połączone z piknikiem rodzinnym, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.

(Źródło: gmina Radomsko)


Czytaj też: Gomunickie Święto Miodu już w sobotę. W programie wiele atrakcji

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD