www.xvideosking.me

avgle

KULTURA

PROJEKT „TEATR POLSKA” W RADOMSKU

Cztery spektakle, warsztaty dla dzieci i dorosłych. To tylko niektóre wydarzenia w ramach projektu „Teatr Polska” w których uczestniczy Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Głównym zadaniem projektu Teatr Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Od 2009 roku realizuje go Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Radomszczański Miejski Dom Kultury uczestniczy w projekcie niemal od samego początku. Dzięki wsparciu instytutu publiczność oklaskiwała w MDK najlepsze polskie teatry m.in. Poznański Teatr Tańca, Wrocławski Teatr Pantomimy, Teatr Lalki i Aktora z Opola, czy Wierszalin z Supraśla.

– W tym roku zaprosiliśmy cztery znakomite grupy teatralne. Wśród naszych gości są zarówno uznani artyści, jak również twórcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z teatrem. Coś dla siebie znajdą zarówno dzieci, młodzież i osoby dorosłe  – mówi Jolanta Dąbrowska z MDK.

Teatr Polska w Radomsku startuje 21 września. Na początek „Matka Makryna” warszawskiego Teatru Studio. W rolę tytułową wciela się tu znakomita aktorka dramatyczna Irena Jun. Ona jest też reżyserem przedstawienia. Monodram powstał na podstawie poematu Juliusza Słowackiego „Rozmowa z Matka Makryną” i książki Jacka Dehnela „Matka Makryna”. Tydzień później, 27 września przyjedzie teatr Fraktal ze spektaklem dla dzieci .„Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko”. Fraktal to grupa absolwentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Spektaklom towarzyszą warsztaty i zajęcia z artystami. Jesienią w ramach projektu zaprezentuje się jeszcze Vagabond Physical Collective, czyli nieformalna grupa artystyczna stworzona przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu oraz łódzki Teatr Chorea z Tragedią Jana.

Zdjęcia: “Matka Makryna” (fot. Kasia Chmura)  i  “Pomelo jest zakochany…w żabie, deszczu I nie tylko” (fot. materiały promocyjne teatru)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW
mormon gets cock sucked.xnxx cute busty girl riding dildo on cam.