PROJEKT UCHWAŁY W SPRAWIE PROHIBICJI ZŁOŻONY

Reklama

Radni miejscy będą musieli zmierzyć się z tematem ewentualnego wprowadzenia na terenie Radomska zakazu sprzedaży alkoholu w godz. 22.00 – 6.00.

Wniosek o przygotowanie stosownego projektu uchwały w tej sprawie przez prezydenta miasta złożył radny Tadeusz Kubak (PiS).

– Do tej pory dużo mówiło się o walce z alkoholizmem. Były to jednak tylko puste frazesy. Podjęcie przez Radę Miejską w Radomsku stosownej uchwały, o co gorąco apeluję do koleżanek i kolegów radnych, byłoby pierwszym namacalnym krokiem… – mówi radny Tadeusz Kubak.

Radnego Kubaka popiera jego partyjny kolega Andrzej Kucharski.

– To, że w Radomsku mamy zbyt wielką dowolność sprzedaży alkoholi jest widoczne. Najbardziej drażniące jest to, że alkohol dostępny jest na stacjach benzynowych.  To wydaje się być anachronizmem, jakimś nieporozumieniem. Natomiast jakiekolwiek formy ograniczenia i utrudnienia dostępu do alkoholu szczególnie w godzinach wieczornych są jak najbardziej zasadne. Trzeba by było tylko znaleźć takie rozwiązania, które nie spowodowałyby nakręcenia podwójnego rynku w tym zakresie, mam na myśli meliny… mówi nam radny Kucharski.

Prezydent Jarosław Ferenc zapowiedział konsultacje wśród radnych, bo jak zauważył, jest to delikatna materia.

Więcej o sprawie w kolejnym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”, w czwartek 22 marca 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD