PROMUJĄ CZERWONOKRZYSKIE IDEE [FOTO]

Reklama

Każdego roku, 8 maja w blisko 200 państwach na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Już po raz szósty obchody zorganizowano również w Radomsku. Była to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim promocji idei Polskiego Czerwonego Krzyża.

– Uświadamiamy dzieciom i młodzieży, że trzeba robić wszystko, aby był pokój na świecie, aby zapobiegać cierpieniom ludzi. Staramy się zachęcić młodych radomszczan do angażowania się w działalność Polskiego Czerwonego Krzyża, m.in. w wolontariat – mówi prezes radomszczańskiego koła PCK Małgorzata Lewandowska.

Podczas zorganizowanych w Powiatowej Hali Sportowej obchodów przygotowano wiele atrakcji. Były m.in. animacje, gry i zabawy sportowe, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz spotkania ze strażakami i policjantami. Utworzono również żywy czerwony krzyż.
Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca obchodzony jest na całym świecie 8 maja, czyli w rocznicę urodzin Henry’ego Dunanta – ojca idei Czerwonego Krzyża oraz pierwszego laureata pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 r.).

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD