Protest rolników. Zablokowane będą autostrady i drogi ekspresowe

Reklama

W związku z zapowiadanym na jutro (20 marca) strajkiem rolników i blokadą głównych szlaków drogowych na terenie województwa łódzkiego, należy spodziewać się licznych utrudnień i ograniczeń w ruchu.


Blokady będą dotyczyły zarówno autostrad, jak i dróg ekspresowych oraz tras krajowych i dróg niższych klas.

W godzinach 9.00 – 15.00 częściowo zablokowany będzie ruch u zbiegu autostrad A1 i A2, czyli na węźle Łódź Północ. Możliwy będzie tylko przejazd na kierunkach: Warszawa – Katowice i Katowice – Warszawa.

Blokowany będzie także węzeł Łódź Południe, czyli skrzyżowanie autostrady A1 z drogą ekspresową S8. W tym przypadku przejazd będzie możliwy jedynie dla kierunków: Wrocław – Gdańsk i Gdańsk – Wrocław.

Zablokowany będzie także węzeł Stryków (A2/DK14/DK71).

Nie będzie możliwości wjazdu na autostradę A2 na węźle Wartkowice (A2/DW703)

Całkowicie z ruchu będzie także wyłączony odcinek autostrady A1 między węzłami Kowal i Węzeł Łódź Północ. (Dotyczy także węzła Piątek). W tym przypadku blokada może trwać do ok. 17.00.

Poważne ograniczenia w ruchu będą występowały na drodze ekspresowej S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Ruch będzie zablokowany od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Piotrków Trybunalski Wschód. W tym przypadku blokada planowana jest na 48 godzin. W związku z tym ruch z autostrady A1 od strony Katowic, będzie przekierowywany na DW 484 i 485 na węźle Kamieńsk.

Blokady dróg pojawią się także na drogach krajowych. Zamknięta będzie DK 12 między Przygłowem i Poniatowem, podobnie będzie na DK 91 między Łęczycą i Topolą Królewską.

Blokad należy spodziewać się również na DK 74 w Szczercowie i Ruścu.

Według organizatorów protestu najwcześniejsze blokady pojawią się już około godz. 7.00, najdłużej trwające, zakończą się ok. 22.00, dotyczy to jednak szlaków o mniejszym znaczeniu.

Uwaga! Wszystkie szczegóły zawarte w komunikacie mogą ulec zmianie.

Protesty zaplanowano również w Radomsku oraz Przedborzu.


Czytaj więcej: Protest rolników. Będą spore utrudnienia w ruchu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD