PROTESTOWALI PRZECIWKO ABORCJI

Reklama

„Aborcja to morderstwo” – mówili członkowie fundacji „Pro-Prawo do Życia”, którzy zorganizowali dziś akcję w Radomsku. Prezentowali zdjęcia ukazujące m.in. usunięty płód.

Akcja była odpowiedzią na prowadzoną w Radomsku zbiórkę podpisów pod projektem ustawy umożliwiającej legalne przerywanie ciąży.

– Aborcja to jest okrucieństwo, morderstwo. Niestety w Radomsku zbierane są podpisy pod projektem ustawy, nazwanej „Ratujmy kobiety”. Powinna się ona nazywać Mordujmy kobiety, ponieważ zezwala na zabicie kobiety we wczesnym etapie jej życia. My natomiast zbieramy podpisy za projektem ustawy, która zakazywałaby aborcji, a w rzeczywistości ratowałaby życie ludzkie. Przecież każdy człowiek ma prawo do życia. Gwarantuje mu to Konstytucja – mówił przedstawiciel fundacji Jakub Krawczyk.

W Radomsku w akcję pod hasłem „Ratujmy kobiety” zaangażowana jest była miejska radna Ewa Drzazga.

– Nie byłoby tej akcji, gdyby nie inicjatywa mająca na celu wprowadzenie całkowitego zakazu aborcji. W tej sytuacji kobiety musiały zawalczyć o swoje prawa. Jeżeli mamy prawo do różnych przekonań, do dlaczego w tak trudnych sytuacjach, gdy podczas ciąży zagrożone jest życie matki, prawo ma decydować, kto ma żyć: dziecko czy matka? Kobieta powinna też móc decydować, czy chce urodzić upośledzone dziecko – mówi Ewa Drzazga.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD