PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA RUSZY PÓŹNIEJ NIŻ PLANOWANO

Reklama

Jak już informowaliśmy, przebudowa skrzyżowania ulic Brzeźnickiej, Piastowskiej i Krakowskiej w Radomsku wraz z budową ronda przy Miejskim Domu Kultury nie rozpocznie się w planowanym wcześniej terminie. Nowa data rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie będą to najbliższe wakacje.

Z informacji przekazanych w marcu 2017 r. przez inwestora, czyli Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynikało, że prace budowlane rozpoczną się 5 czerwca 2017 r. Dziś już wiadomo, że termin ten nie zostanie dotrzymany. Jak jednak zaznacza rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, nie można mówić o jakichkolwiek opóźnieniach w realizacji tej inwestycji.

– Jak wcześniej wielokrotnie podkreślaliśmy, aktualnie wprowadzane są do dokumentacji niezbędne poprawki. Jest to spowodowane tym, że stanowi ona element większego, częściowo już zrealizowanego zadania. Jak tylko zostanie zakończona kwestia dokumentacji – co potrwa kilka tygodni, niezwłocznie ogłosimy przetarg, którego rozstrzygnięcie powinno nastąpić w ciągu 3 miesięcy od momentu ogłoszenia. Prace powinny zatem rozpocząć się latem – wyjaśnia Maciej Zalewski.

Prace budowlane mają potrwać pół roku. Przez ten czas kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi. Zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Nie wiadomo jeszcze, jakie rozwiązania zostaną zaproponowane. Okaże się to dopiero po rozstrzygnięciu przetargu. – Opracowanie projektu organizacji ruchu leży po stronie wykonawcy. Oczywiście musi on uzyskać naszą akceptację, jako zarządcy drogi – tłumaczy Maciej Zalewski.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji, przebudowanych zostanie 750 metrów drogi wraz z infrastrukturą podziemną. Przebita zostanie ulica Piłsudskiego. W rejonie Miejskiego Domu Kultury powstanie rondo z możliwością przewodzenia na dwa tempa. Jednocześnie zostanie przebudowane skrzyżowanie bezpośrednie drogi 91 Piotrków – Częstochowa i drogi 42 Kluczbork – Radomsko. Będzie też wprowadzona pełna automatyka sygnalizacji świetlnej. Na realizację zadania w budżecie państwa zabezpieczona jest kwota 15 mln złotych.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD