Solarprojekt
Z ŻYCIA MIASTA

PRZEBUDOWA ŻEROMSKIEGO RÓWNA LIKWIDACJI MIEJSC PARKINGOWYCH…

Patrząc na koncepcję przebudowy ulicy Żeromskiego przedstawioną radnym przez miejskich urzędników nasuwa się jedno stwierdzenie. W tej części miasta będzie pięknie. Tylko, kiedy? Póki co są plany, dyskusja i rozbieżne zdania, ponieważ urzędnicy planują likwidację miejsc parkingowych przy ul. Żeromskiego, co radnym się nie podoba…

Miasto przygotowało dwie koncepcje przebudowy ulicy Żeromskiego. Różnią się one między innymi zagospodarowaniem skweru Żołnierzy Wyklętych oraz nasadzeniami: jedna koncepcja zakłada drzewa w donicach, druga – rosnące w ziemi.

Obie zakładają natomiast wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, likwidację miejsc parkingowych w tej części miasta oraz przeniesienie postoju TAXI na ulicę Reymonta naprzeciwko poczty.  – Zależało nam na tym, aby ulica Żeromskiego była ulicą dwukierunkową. W trakcie przebudowy skrzyżowania to się sprawdziło, mieszkańcy byli zadowoleni. Dlatego rozpoczęliśmy z Generalną Dyrekcją rozmowy. Warunkiem Generalnej dla wprowadzenia tego rozwiązania było zminimalizowanie punktów kolizyjnych w tej części miasta – zauważa naczelnik wydziału inwestycji, Monika Andrysiak.

Dwukierunkowa ulica Żeromskiego przypadła radnym do gustu. Zgoła inaczej wygląda sytuacja z likwidacją miejsc parkingowych w tej części miasta.  – Naszym zamierzeniem jest likwidacja miejsc parkingowych przy ulicy Żeromskiego. Chcemy, aby powstał centralny parking na zapleczu Domu Rzemiosła – zauważyła naczelnik Andrysiak.

I zaczęło się…  – Jeżeli przy ulicy Żeromskiego nie będzie możliwości parkowania samochodów to ta ulica umrze. Nic jej nie pomoże. Co z tego, że będzie pięknie… – podnosił radny Paweł Kałdoński.

Padały propozycje wprowadzenia płatnych miejsc parkingowych w tej części miasta. – Trzeba zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Płatne miejsca parkingowe wprowadziłyby rotację pojazdów. Mało kto zostawiłby samochód na kilka godzin, jak ma to miejsce obecnie – zauważył radny Andrzej Otoliński.

Na czym ostatecznie stanie pokaże czas. Póki co są plany, koncepcje i marzenia.  Zresztą, jak i w przypadku przebudowy ulicy Reymonta, której remont miał ruszyć już jakiś czas temu…

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close