Magdalena Spólnicka

Przed nami długi sierpniowy weekend. Kontrole policji również z powietrza – użyte zostaną drony i śmigłowiec

Od piątku (12 sierpnia) do poniedziałku (15 sierpnia), policjanci garnizonu łódzkiego przeprowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend 2022”. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami województwa łódzkiego. Działania te poprzedzi ogólnopolska akcja „Prędkość” podczas, której policjanci z grupy SPEED nie tylko z ziemi, ale i z powietrza będą prowadzić kontrole i ścigać piratów drogowych.


Należy się spodziewać zwiększonej liczby policjantów ruchu drogowego, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie zabraknie też wsparcia z powietrza – do powyższych działań ruszy także policyjny śmigłowiec, który wyposażony w kamerę obejmie nadzór nad drogami naszego województwa.

Mundurowi biorący udział w działaniach „Sierpniowy weekend 2022”, będą pełnić służbę nieprzerwanie do poniedziałku 15 sierpnia. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych i na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie, spotkamy funkcjonariuszy w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, które są doskonałym narzędziem w walce z piratami drogowymi.

Korzystając z kilku dni wolnych wielu z nas zdecyduje się na krótką bądź dłuższą podróż. Planując taką podróż kierujmy się zasadą „wolniej oznacza bezpieczniej”. Pamiętajmy, że drogi to nie miejsce na brawurę. Nasilone kontrole policyjne mają nam przypomnieć o bezpiecznym zachowaniu na drodze. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów.

Funkcjonariusze będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierujących będących pod wpływem alkoholu, drobiazgowo będą sprawdzać czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy najmłodsi podróżujący pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów – mówi mł.asp. Aneta Błędniak-Kałka WRD KWP w Łodzi.

Policjanci będą również kontrolować ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Informujemy, że 12 sierpnia br. obowiązują ograniczenia ruchu tych pojazdów w godzinach od 18:00 do 22:00, 13 sierpnia od 8:00 do 14:00 natomiast 14 i 15 sierpnia od 8:00 do 22:00.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD