Reklama
KOMBIT-kasy
LOKALNI SPOŁECZNICYZ ŻYCIA MIASTA

PRZED NAMI KOLEJNA KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKOWYCH NAGROBKÓW

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami i Zespół Szkół Ekonomicznych w Radomsku przygotowują się do kolejnej zbiórki pieniędzy na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Kwesta, tradycyjnie odbędzie się 1 listopada 2019 r. na Starym i Nowym Cmentarzu w Radomsku.

Podczas ubiegłorocznej zbiórki zebrano ponad 17 tys. złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na renowację grobu rodziny Soczołowskich, wpisanego do rejestru zabytków. Odbiór prac nastąpi 28 października 2019 r.

Obecnie trwają przygotowania do nowej kwesty. Udział w niej potwierdzili już jej wielokrotni uczestnicy. Ich lista będzie znana 31 października.

Mamy nadzieję, że radomszczanie i ich goście przebywający na naszych cmentarzach 1 listopada jak zawsze hojnie wspierać będą ten szczytny cel, świadczący o szacunku do historii naszej małej Ojczyzny i ludzi, którzy przez prawie dwa wieki tworzyli nasze miasto – mówi Agnieszka Kuligowska z ZSE w Radomsku.

Kwestujące osoby będzie można spotkać przy bramach Starego i Nowego Cmentarza w Radomsku, 1 listopada 2019 r. w godz. 9.00 – 17.00.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW