Przedszkolaki z wizytą w komendzie policji w Radomsku

Reklama

We wtorek (11 października) dzieci z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku gościły w tutejszej komendzie policji. To była wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie i z pewnością taką ją najmłodsi zapamiętają.


Policyjny profilaktyk z radomszczańskiej komendy policji zadbał o to, by przybyłym z wizytą przedszkolakom zapewnić możliwie, jak najwięcej atrakcji.

Wycieczka po komendzie policji rozpoczęła się od pogadanki o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Dzieci wysłuchały kilku ważnych porad, w tym jak należy się zachować, gdy obca osoba chce nawiązać rozmowę, poczęstować smakołykiem lub zaprosić do samochodu – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku

Na przykładzie krótkiego filmu rysunkowego przypomniane zostały również zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Najmłodsi doskonale wiedzą, że elementy odblaskowe poprawiają widoczność pieszego.

Jednak największą atrakcją dla maluchów była wizyta u technika kryminalistyki, który pokazał, jak pobiera się odciski palców. Ukoronowaniem całości wizyty był pokaz policyjnego radiowozu z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

Uśmiechnięci i pełni wrażeń milusińscy obiecali nie zapomnieć ważnych zasad, jakie usłyszeli podczas lekcji o bezpieczeństwie w radomszczańskiej komendzie policji.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD