NA SYGNALE

PRZESTĘPCZE TRIO ZATRZYMANE

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Radomsku podczas posiedzenia sądu wnioskował o areszt wobec 39 – letniej kobiety i dwóch jej kompanów w wieku 59 i 41 lat. Radomszczański sąd poparł wnioski śledczych i aresztował przestępców na najbliższe trzy miesiące. Podejrzanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępcze trio okradało właścicieli domów jednorodzinnych na terenie całego kraju.

Dzięki skoordynowanym działaniom łódzkich, radomszczańskich oraz pabianickich kryminalnych złodzieje wpadli w ręce stróżów prawa na „gorącym uczynku”. – Do zatrzymania grupy włamywaczy doszło niemal bezpośrednio po tym, jak włamali się i okradli jeden z domów jednorodzinnych w Radomsku. Informacje uzyskane przez kryminalnych okazały się kluczowe w zatrzymaniu tych przestępców – relacjonuje oficer prasowy KPP w Radomsku, Aneta Wlazłowska.

Policjanci chwilę po włamaniu zatrzymali pojazd, którym poruszali się przestępcy. Podczas przeszukania samochodu funkcjonariusze ujawnili biżuterię, zegarki, perfumy oraz pieniądze należące do ostatnich pokrzywdzonych. –  Przestępcy trafili do policyjnego aresztu. Najstarszy z nich to mieszkaniec Łodzi, pozostali to pabianiczanie. Mundurowi podczas przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleźli i zabezpieczyli dużą ilość różnego rodzaju biżuterii oraz  przedmiotów stanowiących wyposażenie domów. Odzyskane przedmioty wrócą do prawowitych właścicieli – zauważa A. Wlazłowska.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że sprawcy w swojej przestępczej działalności najczęściej wykorzystywali nieobecność domowników. Wówczas włamywali się do domów,  kradli pieniądze oraz wartościowe przedmioty, które następnie mogli sprzedać. Cała trójka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

xxx

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w miejscu naszego zamieszkania. Doświadczenie pokazuje, że niemal każde włamanie do domu czy mieszkania jest poprzedzone obserwacją ze strony przestępców. Wychodząc z domu zawsze zamykajmy okna, drzwi. – Szczególną uwagę należy zwracać na drzwi balkonowe, tarasowe, ponieważ tą drogą najczęściej wchodzą do środka złodzieje. Jeżeli możemy stosujmy różnego rodzaju zabezpieczenia techniczne. Nie zapominajmy o pomocy sąsiedzkiej, która niejednokrotnie stanowi najlepszą ochronę.

Jeżeli zauważymy podejrzaną osobę/ osoby przebywające w pobliżu naszych posesji zapamiętajmy ich wygląd i koniecznie o swoich spostrzeżeniach poinformujmy policję. Takie osoby zazwyczaj poruszają się samochodami, jeżeli to możliwe zanotujmy numer rejestracyjny. Policjanci skrupulatnie sprawdzą każdy sygnał – zauważa kom. Aneta Wlazłowska.

(fot. KPP w Radomsku)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close