Magdalena Spólnicka

Przy ul. Reymonta w Radomsku powstaje żywa ściana, czyli ogród wertykalny

W Radomsku przy ulicy Reymonta powstają ogrody wertykalne. Pierwsza zielona ściana jest już prawie gotowa. Zostały drobne poprawki i testy systemu nawodnienia.


Na elewacji budynków przy ulicy Reymonta 8 i 9 powstaje pierwszy w Radomsku ogród wertykalny, zielona ściana. W połowie lipca rozpoczęły się prace przy nasadzeniach. Na ścianie rosnąć będą takie gatunki, jak żurawka ogrodowa, śmiałek darniowy, kostrzewa i funkia.

Pierwsza zielona ściana jest już prawie gotowa. Zostały drobne poprawki i testy systemu nawodnienia. Druga zielona ściana po przeciwnej stronie ul. Reymonta jest w przygotowaniu, niebawem pojawią się tam pierwsze nasadzenia.

Ogród wertykalny to instalacja w formie pionowej ściany, na której umieszczone są żywe rośliny różnego rodzaju. Dlatego też nazywa się je zielonymi ścianami. Takie ogrody świetnie wzbogacają szarą i betonową przestrzeń miejską. Mogą być zakładane na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń. Taki ogród można również zbudować w różnych kształtach i rozmiarach na wolnostojących panelach. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć namiastkę ogrodu, gdzie z łatwością można uprawiać zioła, a nawet niektóre warzywa. Zielone ściany można z powodzeniem hodować metodą hydroponiczną, czyli bez użycia gleby.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD