Z ŻYCIA MIASTAZ ŻYCIA MIASTA I POWIATU

PRZYCHODNIA PRZY PRZEDBORSKIEJ ZOSTAJE

Osoby korzystające z usług medycznych oferowanych przez przychodnię przy ulicy Przedborskiej mogą spać spokojnie. Placówka nie zostanie zlikwidowana. Doczeka się natomiast remontu.

Generalny remont pomieszczeń przychodni SP ZOZ Pro Familia przy ul. Przedborskiej planowany jest na okres wakacyjny: lipiec i sierpień tego roku. – Zarząd Powiatu Radomszczańskiego dołoży wszelkich starań, aby prace remontowe prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy dla pacjentów korzystających z opieki zdrowotnej w tej placówce – zapewnia Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego. – Uspokajamy: niezależnie od zamiarów centralizacji powiatowych jednostek, nie było i nie ma planów likwidacji tej placówki – dodaje.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów niezbędna jest jednak modernizacja budynku, w którym przychodnia funkcjonuje. Planowane w tym roku prace obejmą m.in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wodno — kanalizacyjnej oraz elektrycznej, remont dachu, zmiany w adaptacji pomieszczeń, malowanie ścian i sufitów, ewentualną wymianę posadzek, a także dodatkowo – finansowany z budżetu SP ZOZ montaż klimatyzacji.

– Obecnie zakładamy, że prace budowlane i remontowe uda się przeprowadzić przy funkcjonującej przychodni. Po konsultacjach dyrekcja przychodni postara się tak zorganizować prace, aby było możliwe przyjmowanie pacjentów w trakcie trwania remontu — zauważa  Fabian Zagórowicz.
Nie można jednak zapewnić, że w czasie remontu przychodnia będzie funkcjonowała tak, jak obecnie. Szczegółowy harmonogram i warunki robót będą znane dopiero po zakończeniu przetargów i wyłonieniu wykonawców prac.  – Nie można wykluczyć, że ze względu na charakter robót w czasie trwania remontu część gabinetów trzeba będzie choćby na kilka dni zamknąć lub przenieść do budynku SP ZOZ przy ul. Armii Krajowej – konkluduje Fabian Zagórowicz.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW