Select

Przygotowania do Dni Radomska idą pełną parą. Miejska impreza już w najbliższy weekend

Polonaisse

W najbliższy weekend 11 i 12 czerwca odbędą się Dni Radomska. Impreza miejska wraca po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Dni Radomska, tradycyjnie, zorganizowane zostaną w parku Solidarności. Przez dwa dni – sobotę (11 czerwca) i niedzielę (12 czerwca) – w Radomsku gościć będą największe gwiazdy polskiej estrady.

W tym roku możemy poszczycić się topowymi artystami. Sobota będzie na rockowo, wystąpi Marek Piekarczyk oraz zespół Lady Pank. Natomiast w niedzielę zaczniemy od godziny 18 i będzie nas bawić Andrzej Grabowski, potem wystąpi Rafał Brzozowski i na finał Vito Bambino. Bardzo serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że wszyscy radomszczanie będą się dobrze bawić – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Program Dni Radomska 2022

11 CZERWCA (SOBOTA)
godz. 17.00 – 18.00 Muzyczne Radomsko
godz. 18.00 – 19.00 Blok konkursowo – rozrywkowy
godz. 19.30 – 20.30 Marek Piekarczyk
godz. 21.00 – 23.00 Lady Pank

12 CZERWCA (NIEDZIELA)
godz. 15.00 – 19.00 Aktywna Strefa Drużyny Kangura
godz. 16.30 – 16.50 Razem z Ukrainą – warsztaty ukraińskiej szkoły tańca
godz. 18.00 – 19.00 Andrzej Grabowski
godz. 19.00 – 19.20 Razem z Ukrainą – pokaz ukraińskiej szkoły tańca
godz. 19.45 – 20.45 Rafał Brzozowski
godz. 21.00 – 22.00 Vito Bambino
godz. 22.00 – 22.05 Pokaz pirotechniczny

W sobotę o godz. 17 muzyczne Radomsko, na scenie swoje pierwsze kroki artystyczne wykona zespół wokalny działający w Miejskim Domu Kultury w Radomsku – Tęczowe Nutki, które zaśpiewają wspólnie z Radomszczańską Kapelą Podwórkową.

Natomiast w niedzielę na scenie wystąpią Ukrainki, które przeprowadzą warsztaty i pokazy ukraińskiej szkoły tańca “Razem z Ukrainą”.

W sobotę o godz. 17 na otwarcie Dni Radomska odbędzie się parada motocykli stowarzyszenia Czarne Radomsko. Będzie również aktywna strefa Drużyna Kangura, czyli zabawy, konkursy i animacje dla dzieci i całych rodzin. Stanie również stoisko promocyjne Budżetu Obywatelskiego.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku również przygotował na tę okazję dwa wydarzenia.

W sobotę o godz. 10 z parkingu AQUARY wyruszy Rajd Rowerowy do miejscowości Podświerk, gdzie odbędzie się piknik rodzinny połączony z atrakcjami sportowymi, m.in. gra w badmintona, czy też łucznictwo. Natomiast druga atrakcja to IX Memoriał Mariana Szymańskiego – bieg uliczny, który odbędzie się w niedzielę. Start biegu o godz. 10.30, a zakończenie planowane jest na godz. 12.45. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal oraz torby biegowe. Prócz biegu głównego przewidziano również bieg rekreacyjny dla dzieci – start o godz. 9.40. Start i meta biegów na kompleksie sportowo-rekreacyjnym AQUARA przy ul. Św. Jadwigi Królowej 22 w Radomsku.

Pozostała atrakcje to wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne z lokalnym jedzeniem, a także z rękodziełem.

Portal Puls Radomska objął wydarzenie Dni Radomska patronem medialnym.

 

Czytaj też: Rusza akcja “Zbiórka elektroodpadów w zamian za sadzonkę”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD