Przygotowania do egzaminów zewnętrznych

Reklama

Przygotowania do egzaminów zewnętrznych w świetle wytycznych MEN, CKE i GIS były głównym tematem spotkania z dyrektorami szkół i placówek oświatowych, dla których Powiat Radomszczański jest organem prowadzącym.

– Wszystkim nam zależy na tym, by matury i egzaminy zawodowe w dobie pandemii przeprowadzone zostały w sposób sprawny i bezpieczny, dlatego spotkaliśmy się w takim gronie, by omówić wszystkie wątpliwości i kwestie techniczne. Chcemy maksymalnie wspomóc dyrektorów placówek, których czeka duży wysiłek organizacyjny i finansowy związany z przeprowadzeniem egzaminów. Między innymi dlatego powiat zobowiązał się do zakupu odpowiednich ilości środków ochrony osobistej, by zapewnić bezpieczeństwo sanitarne pracownikom i osobom uczestniczącym w egzaminie – zapewnia wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

Harmonogram egzaminów

Przypomnijmy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem  egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. W tym roku nie będzie ustnych egzaminów maturalnych.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Matura 2020, egzamin ósmoklasisty i zawodowy. MEN, CKE i GIS publikują nowe wytyczne

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD