W PRZYSZŁYM TYGODNIU ROZPOCZNIE SIĘ DROGOWY ARMAGEDON

Reklama

Pewne jest to, że w związku z przebudową skrzyżowania ulic Krakowskiej, Brzeźnickiej i Piastowskiej w Radomsku centrum miasta będzie mocno przyblokowane. Mając to na uwadze, kolejnym pewnikiem jest to, że kierowcy będą musieli uczyć się jeździć po Radomsku na nowo. I wreszcie pewne jest to, że ulica Brzeźnicka od stacji paliw do ul. Batorego, na czas budowy ronda w okolicach MDK, co najmniej na trzy miesiące zostanie wyłączona z ruchu. Kiedy rozpocznie się w Radomsku drogowy armagedon? Najprawdopodobniej nastąpi to w najbliższą środę (21 lutego).

Termin ten podali dziś drogowy, zauważając, iż mając na względzie trwające wciąż ustalenia, może on przesunąć się o kilka dni. – Liczyliśmy na to, iż podczas dzisiejszego spotkania z państwem podamy konkretną mapę objazdów oraz konkretną datę rozpoczęcia inwestycji. Niestety, są jeszcze doprecyzowywane szczegóły. Innymi słowy, kwestie dotyczące organizacji ruchu, kwestie dotyczące objazdów mogą ulec pewnym modyfikacją – zauważył rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA, Maciej Zalewski.

Drogowcy podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami skupili się na pierwszym etapie inwestycji, czyli budowie rodna na wysokości MDK. – Zakres prac będzie obejmował przebudowę całej infrastruktury podziemnej i to może potrwać około 3 miesięcy. Równolegle zostanie wymieniony kolektor kanalizacji deszczowej od ul. Żeromskiego do rzeki Radomki – wyjaśnił przedstawiciel nadzoru budowlanego, Zdzisław Barański.

Barański zauważył ponadto, iż w trakcie robót drogowcy na tyle, ile będzie to możliwe będą starali się usprawniać organizację ruchu. – Może się na przykład okazać, że po wybudowaniu części ronda będziemy mogli puścić przez plac budowy ruch lekki, czyli samochody osobowe. To jednak nie jest pewne. Raczej trzeba się nastawić na zamknięcie pewnego odcinka ulicy Brzeźnickiej na okres trzech miesięcy – stwierdził.

Jeżeli drogowcy zdążą z formalnościami, pierwszy etap inwestycji ruszy już w najbliższą środę. – Na dzień dzisiejszy chcemy wejść na plac budowy 21 lutego. Ze względu na warunki pogodowe może się to o kilka dni przesunąć. W każdym razie w przyszłym tygodniu na pewno ruszymy z robotami – oznajmił przedstawiciel wykonawcy, dyrektor Artur Tauzowski.

Uczestnicy konferencji mocno akcentowali, iż bez względu na to, kiedy inwestycja się rozpocznie kierowcy nie powinni przyzwyczajać się do zmian w organizacji ruch. –  W toku realizacji inwestycji mogą nastąpić kolejne zmiany, o których inwestor na bieżąco będzie informował – podkreślił rzecznik prasowy GDDKiA, Maciej Zalewski.

ZOBACZ MAPY OBJAZDÓW

W przypadku ruchu lekkiego i średniego, kierowcy, którzy będą zjeżdżać z ulicy Piastowskiej, do Brzeźnickiej zostaną skierowani w lewo ulicą Krakowską, następnie rondem Braci Różewiczów, Targową, Piłsudskiego, Staffa i Ciepłą. Podobnie będzie skierowany ruch z Armii Krajowej – do ronda, a następnie ulicą Targową, Piłsudskiego i dalej do Brzeźnickiej. Jeśli chodzi o samochody ciężarowe, to będą one kierowane na obwodnicę Radomska.

Poza tym, zamknięta zostanie ulica Piłsudskiego, od strony Miejskiego Domu Kultury. Utrudnienia napotkamy również w ścisłym centrum miasta. Na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Żeromskiego zostanie utworzone tymczasowe rondo. Ulica Żeromskiego zostanie ulicą dwukierunkową. Podobnie ulica Reymonta, na odcinku od ronda do budynku poczty. Wszystko po to, by skręcając w prawo można było wjechać w ulicę Mineralną.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD