Przyznano dotację na rozwój i promocję czytelnictwa dla radomszczańskich podstawówek oraz przedszkoli

Reklama

Urząd miasta w Radomsku otrzymał dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych do przedszkoli oraz szkół podstawowych.


Dofinansowanie od wojewody łódzkiego przekazane zostało za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Łodzi w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”. Dotyczy zakupu nowości wydawniczych do przedszkoli oraz szkół podstawowych, a także realizacji działań promujących czytelnictwo oraz zakupu elementów wyposażenia bibliotek.

Dotacja w wysokości 21 tys. zł posłuży placówkom oświatowym biorącym udział w projekcie w działaniach na rzecz rozwoju i promocji czytelnictwa. Wsparcie finansowe otrzymają: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 (12 tys. zł) oraz Publiczne Przedszkola nr 4, 5 i 10 (po 3 tys. zł.).

Dotacja dla przedszkoli przeznaczona będzie na zakup książek oraz realizację działań promujących czytelnictwo tj.:

  • słuchanie bajek czytanych przez zaproszonych gości oraz zorganizowanie spotkania z twórcą literatury dziecięcej – zapoznanie z zawodem pisarza czy poety,
  • zorganizowanie przeglądu recytatorskiego,
  • inscenizacje utworu,
  • wycieczki do drukarni i księgarni,
  • dzień przynoszenia do przedszkola własnych albumów, baśni, bajek, encyklopedii dla dzieci itp.,
  • lekcje biblioteczne,
  • wspólne czytanie i wykonywanie różnorodnych zadań nawiązujących do treści czytanego utworu, poznanie pracy bibliotekarza, a także organizacje wystaw.

Natomiast PSP nr 6 pozyskane fundusze spożytkuje na: zakup nowości wydawniczych, a związku ze zmianą listy lektur, uzupełnienie księgozbioru na wszystkich etapach edukacyjnych. W ramach dofinansowania planowany jest zakup elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych tj.: nowe komputery, projektor multimedialny z ekranem, nowe regały oraz przekładki i rozdzielacze do książek.

Planowane są działania, które promują i wspierają rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży np. wystawy nowości książkowych, wystawy czasowe i okolicznościowe. Szkoła w ramach programu podejmie także współdziałania w środowisku lokalnym, w tym z biblioteką publiczną.


Czytaj też: Licealiada 2023. Finały Mistrzostw Powiatu Radomszczańskiego w piłkę siatkową rozstrzygnięte! [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD