Przyznano nagrody dla najlepszych sportowców i trenerów w starostwie w Radomsku

Polonaisse

Były gratulacje i nagrody. We wtorek, 21 czerwca w Starostwie Powiatowym w Radomsku odbyło się uroczyste podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Radomszczańskiego za rok szkolny 2021/2022.

Jak przypomniał Ryszard Kucharski, przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Radomsku, w roku szkolnym 2021/22, w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Radomszczańskiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, który upowszechnia kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży, zorganizował i przeprowadził 84 imprezy sportowe. Wzięło w nich udział 3045 uczniów, w tym 1283 dziewcząt i 1762 chłopców.

Przeprowadzono również 12 imprez rejonowych, które dawały zwycięzcom prawo startu w zawodach wojewódzkich. Wzięło w nich udział 348 reprezentantów powiatów: bełchatowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i miasta Piotrków Trybunalski. Zawody te odbywały się w Dobryszycach, Gomunicach oraz pływalni MOSiR w Radomsku. W sumie przez obiekty sportowe powiatu radomszczańskiego przewinęło się prawie 3400 uczestników międzyszkolnej rywalizacji.

Nasi uczniowie-sportowcy, mistrzowie eliminacji powiatowych godnie reprezentowali swoje szkoły, gminy, miasta i powiat radomszczański na sportowych arenach rejonu bełchatowskiego, województwa łódzkiego i kraju, odnosząc szereg cennych sukcesów. Zdobyli oni 8 medali mistrzostw województwa: 2 złote, 1 srebrny i 5 brązowych. Wywalczyli w nich również 3 miejsca czwarte, 6 miejsc piątych i 3 miejsca szóste. Mistrzowie województwa w drużynowym tenisie stołowym uczestniczyli w mistrzostwach Polski, które odbyły się w Rawie Mazowieckiej (7-8 czerwca). Chłopcy z PSP w Kietlinie zajęli tam wysokie, 5. miejsce, a dziewczęta z PSP w Pławnie zostały sklasyfikowane na miejscu 21.

Za osiągnięcie najlepszych wyników w rywalizacji Wojewódzkiej Zarząd Powiatu nagrodził 39 uczniów oraz 10 pracujących na ich sukcesy nauczycieli wychowania fizycznego. Są to Piotr Stępień (PSP Kietlin), Agnieszka Truchta (PSP Pławno), Paulina Piechota (PSP Lgota Wlk.), Paulina Grotowska (ZSP l Radomsko), Przemysław Kornacki (ZSE-E Radomsko), Bartłomiej Szefler (II LO Radomsko), Michał Machura (I LO Radomsko), Przemysław Nieznański (PSP 9 Radomsko). Joanna Gołdon (PSP Gidle), Daniel Wróblewski (PSP Strzałków). Nagrody otrzymali także koordynatorzy Współzawodnictwa Sportowego: Ryszard Kucharski, Sebastian Bajon oraz Wojciech Węglarski.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc we współzawodnictwie powiatowym szkoły otrzymały sprzęt sportowy.

Oto punktacja Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Radomszczańskiego za rok szkolny  2021/2022

Szkoły Podstawowe – IGRZYSKA DZIECI

Dziewczęta

1. PSP Pławno (390 pkt);

2. PSP 9 Radomsko (292 pkt.);

3. PSP Gomunice (250 pkt.).

Sklasyfikowano 20 szkół.

Chłopcy

1.PSP Kamieńsk (345 pkt.+);

2.PSP 9 Radomsko (333 pkt.);

3. PSP Kietlin (220 pkt.).

Sklasyfikowano 22 szkoły.

Szkoły Podstawowe – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dziewczęta

1. PSP 9 Radomsko (355 pkt.);

2. PSP Strzałków (212 pkt.);

3. PSP Kamieńsk (165 pkt).

Sklasyfikowano 20 szkół.

Chłopcy

1.PSP 9 Radomsko (405 pkt.);

2.PSP Strzałków (347 pkt.);

3. PSP Kamieńsk (235 pkt.).

Sklasyfikowano 24 szkoły.

Szkoły Ponadpodstawowe – LICEALIADA

Dziewczęta

1. I LO Radomsko (425 pkt.);

2. ZSP 1 Radomsko (220 pkt.);

3. II LO Radomsko (220 pkt.).

Sklasyfikowano 9 szkół.

Chłopcy

ZSE-E Radomsko (400 pkt.);

ZSP 1 Radomsko (295 pkt.);

II LO Radomsko (282 pkt.).

Sklasyfikowano 9 szkół.

Czytaj też: Uczniowie SOSW w Radomsku na podium Wojewódzkich Igrzysk LZS

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD