RADNI CHCĄ STWORZYĆ ZIELONE PŁUCA RADOMSKA

Reklama

Wszystko na to wskazuje, że wkrótce w Radomsku przybędzie drzew. Ich zasadzenia chcą miejscy radni z klubu Platforma Dialogu. Ma to być jeden ze sposobów walki ze smogiem w Radomsku.

– Smog przyczynia się do pogorszenia komfortu i jakości życia oraz do pojawienia się ogromnych problemów zdrowotnych. Niezwykle istotnym elementem, który ułatwia walkę ze smogiem jest zieleń. Kwestia zieleni w naszym mieście, to temat, który mocno kuleje od dłuższego czasu – zauważa radna Magdalena Spólnicka.

Radni Platformy Dialogu chcą wspólnie z samorządem powiatu opracować program spójnej gospodarki zielenią na terenie miasta.

– Chcemy, aby drzewa były sadzone w ciągach ulic należących zarówno do miasta, jak i powiatu. Każdy mieszkaniec, który spaceruje ulicami Radomska z łatwością zauważy, że miejsca, w których kiedyś rosły drzewa są niestety puste. Drzewa w centrum miasta nie są dosadzane. Mamy świadomość, że niektóre drzewa są usuwane, ponieważ są stare i stwarzają zagrożenie, ale niestety niewiele pojawia się nowych drzew – mówi M. Spólnicka.

Radni w pierwszym tygodniu kwietnia rozpoczną kampanię, podczas której będą m.in. rozdawać radomszczanom sadzonki drzew, które mieszkańcy będą mogli posadzić przy swoich domach. Zamierzają też zachęcić radomszczan do szerszego działania.

– Chcemy zachęcić radomszczan do działania odwrotnego do ustawy ministra Szyszko, który zezwala na niekontrolowane usuwanie drzew na terenie miast. My chcemy odwrócić ten trend. Będziemy konsultować, w których miejscach i jakie drzewa można posadzić. Chcemy zaangażować do tego mieszkańców. Być może będzie to przypominać czyn społeczny, ale będziemy zachęcać mieszkańców, aby wspólnie z nami zaangażowali się w sadzenie drzew na terenie miasta. Chodzi o pewnego rodzaju świadomość wśród mieszkańców, że zielone miasto to tak naprawdę płuca nas wszystkich – podkreśla radna Spólnicka.

Akcja będzie przebiegać pod hasłem „Zazieleńmy nasze miasto”.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD