MEBIN

Radni na wizji lokalnej w centrum miasta

Radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego dokonali wizji lokalnej terenów w centrum miasta między ul. Brzeźnicką, al. Jana Pawła II, ul. Kościuszki, Metalurgii, do terenów PKP.

Obecnie prowadzone są konsultacje społeczne projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego tego obszaru. W wizji lokalnej uczestniczył prezydent Jarosław Ferenc, projektanci oraz mieszkańcy.

Głównym założeniem spotkania było przyjrzenie się na miejscu temu, jak w przyszłości miałaby zostać poprowadzona droga łącząca al. Jana Pawła II z ul. Kościuszki. Komisja zawnioskowała do prezydenta m.in. o podjęcie rozmów ze starostą o możliwości poprowadzenia alternatywnej drogi (na działce należącej obecnie do powiatu radomszczańskiego), która nie przechodziłaby przez teren obecnego boiska sportowego, a także możliwości zmiany funkcji części projektowanego obszaru z usługowej na mieszkaniowo-usługową.

Komisja udała się na obiekt sportowy znajdujący się przy ul. Kilińskiego, którego właściciel wnioskuje o przedłużenie dzierżawy do 2035 roku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW