Radni rozmawiali o finansach szkół

Reklama

Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu Radomszczańskiego zebrała się w czwartek 23 września. Tematem obrad były m. in. raporty dotyczące sytuacji finansowej oraz organizacji roku szkolnego 2021/2022 w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Radomszczański.


Radni zapoznali się z informacją o nakładach poniesionych na modernizację bazy oświatowej.

Wartość inwestycji przeprowadzonych w ostatnich miesiącach w szkołach i placówkach edukacyjnych prowadzonych przez Powiat Radomszczański to kwota ponad 660 tys. zł (w tym: modernizacja instalacji grzewczej i wodnokanalizacyjnej w budynku internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Radomsku, modernizacja daszku nad wejściem do szkoły wraz z dociepleniem w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku). Ponad 54 tys. zł wydano na remonty (z czego ponad 50 tys. zł – z budżetu powiatu, a ponad 4 tys. zł – środki finansowe pochodzące z rad rodziców).

W wyniku tegorocznego naboru w szkołach ponadpodstawowych utworzono 31 klas pierwszych.

Analizowano także sprawozdanie dotyczące wykonania budżetu za I półrocze 2021 r. przez szkoły i placówki edukacyjne, dla których organem prowadzącym jest powiat (w działach: oświata i wychowanie oraz edukacyjna opieka wychowawcza). W tym okresie na działalność bieżącą wydano 26 708 616 zł (60,48 % budżetu szkół/placówek), z czego: kwotę 23 437 522 zł (53,07 % ogółu wydatków) – na wynagrodzenia pracowników pedagogicznych i niebędących nauczycielami. Z danych wynika, że – mimo czynionych oszczędności – przyznawana z budżetu centralnego subwencja oświatowa także w tym roku nie pokryje wszystkich wydatków związanych z utrzymaniem placówek podległych powiatowi.

Radni zapoznali się także z informacją na temat ilości godzin, zastępstw doraźnych realizowanych przez dyrektorów szkół i kadrę kierowniczą w szkołach ponadpodstawowych podległych starostwu (za II półrocze roku szk. 2020/2021).

(Informacja: Starostwo Powiatowe)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD