RADNI WNIOSKUJĄ O MONITORING PLACÓW ZABAW

Reklama

Wyposażenie placów zabaw w monitoring. Zamontowanie dodatkowych koszy, dosadzenie krzewów i drzew oraz pomalowanie ławek – to zdaniem radnych komisji zdrowia najpilniejsze potrzeby miejskich placów zabaw.

DSCN3558

Podczas dzisiejszego wyjazdowego posiedzenia radni wizytowali trzy place zabaw: na osiedlu Pana Tadeusza, w dzielnicy Wymysłówek oraz przy ul. Rolnej. – Jesteśmy mile zaskoczeni, ponieważ żaden plac zabaw nie wymaga natychmiastowego odremontowania, tak jak to było w ubiegłym roku. Dziś (29 czerwca – dop. red.) w większości wnioskowaliśmy o mniejsze sprawy, ale równie ważne np. pomalowanie ławek, dostawienie koszy, dosadzenie roślin – przyznaje przewodnicząca komisji zdrowia Beata Kowalska.

Wniosek formalny złożony przez radnych dotyczył natomiast zamontowania monitoringu na miejskich placach zabaw. – Na każdym placu zabaw powinien być monitoring.  Miejsca te służą bowiem nie tylko do zabaw milusińskich. Są też miejscem spotkań nastolatków, którzy niejednokrotnie zachowują się na nich w niewłaściwy sposób – zauważa radny Dariusz Kopeć.

Naczelnik  Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Radomsko Marzanna Proszowska zapewnia, że miasto pochyli się nad wnioskami radnych. – Na pewno pochylimy się nad wszystkimi wnioskami. Te dotyczące mniejszych nakładów finansowych zostaną realizowane w ciągu kilku dni. Co do monitoringu, musimy sprawdzić czy wydział bezpieczeństwa ma możliwość podłączenia następnych kamer. Na chwilę obecną nie mam takich informacji – mówi  naczelnik Proszowska.

Wnioskowali nie tylko radni, ale i mieszkańcy. Małgorzata Zięba z osiedla Pana Tadeusza zwróciła uwagę na brak urządzeń fitness.

– Po powstaniu placu zabaw, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem dzieciaków, starsze osoby miały obiecane, że za niedługi czas pojawią się stacjonarne urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych. Póki co ich nie ma.  Wierzymy jednak, że się pojawią – mówi pani Małgorzata. – W tej kwestii nie wypłynął do urzędu wniosek. Jeżeli tak się zadzieje będziemy go rozpatrywać.  Jest tam dosyć dużo miejsca, zatem być może w niedalekiej przyszłości przy placu zabaw na osiedlu Pana Tadeusza pojawi się zewnętrza siłownia – wyjaśnia naczelnik Marzanna Proszowska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD