Radomsko bez pieniędzy z Rządowego Funduszu Inicjatyw Samorządowych

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę inwestycji z Funduszu Inicjatyw Samorządowych. Dla województwa łódzkiego przeznaczono 293 mln zł. Blisko 20 milionów dofinansowania trafi do powiatu radomszczańskiego. Dofinansowania nie otrzymały wnioski złożone przez Miasto Radomsko dotyczące rozbudowy strefy inwestycyjnej oraz renaturalizacji rzeki Radomki.

Rafał Dębski, przewodniczączy Rady Miejskiej w Radomsku umieścił komentarz w tej sprawie:

Rząd PiS i pani Poseł Anna Milczanowska pominęli nasze miasto w strategicznym dla Radomska momencie. Nie przyznano nam dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Samorządowych – wsparcia finansowego nie otrzymają wnioski złożone przez Miasto Radomsko dotyczące rozbudowy strefy inwestycyjnej oraz renaturalizacji rzeki Radomki.
To nie jest wyłącznie sprawa Prezydenta Miasta Radomska czy Radnych Rady Miejskiej z tej czy innej opcji politycznej – brak dofinansowania uderza bezpośrednio w nas, radomszczan. Skazano mieszkańców ul. Dolnej, centrum miasta oraz działek położonych wzdłuż linii brzegowej rzeki Radomki na dalsze podtopienia w czasie intensywnych opadów. Ograniczono możliwość rozwoju miasta, stworzenia nowych miejsc pracy i pozyskania kolejnych inwestorów.
Nie rozumiem tej decyzji – nie znam kryteriów, zgodnie z którymi oceniano wnioski ani uzasadnienia tej decyzji. Oby nie były one czysto polityczne. Czy chodzi o to, że Prezydentem Miasta nie jest człowiek PiS? Czy to dlatego, że Rada Miejska to nie jest bastion PiS i nie poddaje się nachalnej, rządowej propagandzie? Czy nad dobro mieszkańców przedłożono małostkowość, kompleksy i chęć „odegrania się”?
Pani Poseł Anna Milczanowska określiła tę decyzję jako „świetne informacje dla Ziemi Piotrkowskiej i Radomszczańskiej”. Ocenę tych słów i decyzji Premiera Mateusza Morawieckiego pozostawiam Państwu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD