RADOMSKO GRA W GRY…

Reklama

„Gry planszowe rozwijają głowę” – to hasło przewodnie spotkania edukacyjnego, które odbyło się w  Placówce Wsparcia Dziennego nr 1 w Radomsku.

Potocznie zwane „planszówki” skupiły wokół siebie dzieci oraz młodzież radomszczańskich szkół zapewniając im przede wszystkim ciekawą rozrywkę oraz  integrację grupy. Zdrowa rywalizacja, śmiech, zabawa, rozmowa, a czasem śmieszne zachowania  towarzyszyły uczestnikom spotkania podczas takich gier jak: „Gorący ziemniak”, „Nie śmiej się”, „Gdybyś był”, „Kto szybszy” czy „Złoty pociąg”. Okazało się, iż w dobie mocno rozwiniętego świata multimedialnego, gra planszowa może dostarczyć o wiele większych emocji,  pozytywnych wrażeń i przeżyć umożliwiając jednocześnie bezpośredni kontakt z grupą, stworzyć okazję do poznania nowych osób poprzez wspólną zabawę.  To stanowiło główny cel akcji, której za wartość dodaną można uznać walor edukacyjny gier, które także ćwiczą pamięć, rozwijają krytyczne myślenie, rozwijają wyobraźnię sprzyjając socjalizacji uczestników.

Współorganizatorem przedsięwzięcia ze strony MOPS były Emilia Gałwiaczek oraz Iwona Broszkiewicz, które wspólnie z wychowawcami świetlic zorganizowały i przeprowadziły spotkanie integracyjne,  podjęły także współpracę z radomszczańskimi szkołami celem włączenia uczniów w akcję.

Następne spotkanie już w okresie wakacji, do udziału w którym zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież ale także osoby dorosłe, (wiek nieograniczony). O terminie będziemy informować na bieżąco.

(info: Iwona Broszkiewicz, MOPS Radomsko)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD