RADOMSZCZANIE BOJĄ SIĘ BEZPAŃSKICH PSÓW

Reklama

Niekiedy aż strach spacerować po ulicach Radomska. I nie chodzi mi o osoby pijane, czy agresywne, które można spotkać, ale o błąkające się bezpańskie psy. Po prostu boję się, że zrobią mi krzywdę – usłyszeliśmy od pani Teresy, mieszkanki ulicy Jagiellońskiej. – Jeśli nie daj Boże by do tego doszło, jestem bardzo ciekawa, kto pokryje koszty mojego leczenia – dodaje radomszczanka.

Pani Teresa, która opowiedziała nam o swoich spostrzeżeniach podkreśla, że kocha zwierzęta. Nie ma jednak – podobnie jak wielu innych mieszkańców – zaufania do bezpańskich czworonogów błąkających się po ulicach Radomska. – Wydaje mi się, że moje obawy nie są nieuzasadnione. Takich zwierząt można spotkać naprawdę dużo. Psy biegają po ulicach bez kagańców. Nigdy nie wiadomo, czy nagle nie zaatakują idącego ulicą człowieka. Moim zdaniem Urząd Miasta powinien na to reagować, zanim dojdzie do tragedii. Przecież całkiem niedawno niedaleko Opoczna pies, który przybłąkał się na podwórko, zaatakował małego chłopca. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala (obecnie przechodzi rehabilitację – dop. aut.). Jak widać, o nieszczęście jest naprawdę nietrudno – zauważa pani Teresa.

Nasza rozmówczyni podkreśla, że dawniej o przypadkach błąkających się psów informowała straż miejską. Dziś ma wątpliwości, pod jaki numer telefonu zadzwonić. – Informacje o zwierzętach bezdomnych, domowych, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka, a nie ma możliwości ustalenia ich właściciela lub innej osoby, pod której opieką trwale do tej pory pozostawały można zgłaszać w godzinach pracy schroniska pod  nr telefonów: 515 866 954, 501 272 431 lub całodobowo do Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku pod nr telefonu 44 681 00 00 – wyjaśnia Marzanna Proszowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami UM w Radomsku.

Obawy pani Teresy nie są odosobnione. – Kilka razy byłam świadkiem, jak pies dobiegał do idącego ulicą człowieka. Szczekał i próbował go ugryźć. Widziałam też psy atakujące rowerzystów. Przecież w takim przypadku może dojść do poważnego wypadku – podkreśla pani Małgorzata.

Radomszczański magistrat zapewnia, że wraz ze schroniskiem na bieżąco reaguje na przypadki pojawiania się na ulicach bezpańskich psów.

Więcej w najnowszym wydaniu dwutygodnika „Pomiędzy Stronami”, w czwartek 8 lutego 2018 r.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD