RADOMSZCZANKA ODDAŁA OSZUSTOM WSZYSTKIE OSZCZĘDNOŚCI

Reklama

Policjanci apelują o zwiększenie czujności podczas rozmów telefonicznych. Mieszkanka Radomska po rozmowie telefonicznej z “fałszywą synową” oddała oszustom wszystkie swoje oszczędności.

25 września 2018 roku policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące oszustwa 73 – radomszczanki. Według relacji pokrzywdzonej dzień wcześniej przeprowadziła rozmowę telefoniczną z kobietą, która udawała jej synową.

– Oszustka stwierdziła, że syn starszej pani ma kłopoty i do tzw. “załatwienia sprawy” potrzebne są pieniądze. Pokrzywdzona uwierzyła w historię i przekazała należącemu do grupy oszustów mężczyźnie swoje oszczędności. Na kanwie tego zdarzenia apelujemy o rozwagę i trzeźwość umysłu podczas rozmów telefonicznych. Pamiętajmy, że oszuści wbrew pozorom wykorzystują podobne, wielokrotnie sprawdzone legendy. Najczęściej podają się za członka rodziny, który pilnie potrzebuje chwilowego wsparcia finansowego, gdyż został zatrzymany przez Policję, Sąd czy Prokuraturę. Inną często stosowaną legendą jest podawanie się za policjanta. W tym przypadku oszuści wciągają ofiarę w działania policyjne, które mają na celu złapanie oszustów, ale potrzebują do tego „przynęty” w postaci pieniędzy, czym większej kwoty tym lepiej – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

  • Pamiętajmy, że Policja NIGDY nie posługuje się w swoich działaniach pieniędzmi osób postronnych i nie żąda pieniędzy.
  • W przypadku rozmowy z „policjantem” zawsze możemy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997 i potwierdzić słowa „oficera”.
  • Pamiętajmy, żeby zawsze przy tego typu telefonach samemu oddzwonić do członka rodziny na jego numer telefonu i potwierdzić wcześniejszą rozmowę.
  • Oszuści zawsze starają się, aby ofiara nie rozłączyła się i była z nimi cały czas w kontakcie telefonicznym. W ten sposób starają się zabezpieczyć przed ewentualnym sprawdzeniem przez ofiarę ich legendy.

Policja zwraca się z apelem do osób starszych oraz ich rodzin, aby podczas rodzinnych spotkań przypominać o tego typu oszustach. Dobrym pomysłem jest przy telefonie położyć kartkę z instrukcją postępowania lub kartkę z napisem – UWAŻAJ NA OSZUSTÓW!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD