MEBIN

RADOMSZCZAŃSCY NAUCZYCIELE ZA STRAJKIEM

Radomszczańscy nauczyciele oraz pracownicy związani z oświatą są zdesperowani. Jeżeli ZNP nie porozumie się z Rządem RP 8 kwietnia  przyłączą się do ogólnopolskiego strajku. Na terenie miasta Radomsko i powiatu radomszczańskiego w 93 procentach pracownicy oświaty opowiedzieli się za chęcią przystąpienia do ewentualnego strajku.

– Z wyjątkiem Przedszkola Specjalnego oraz CUW wszystkie placówki oświatowe, dla których Miasto Radomsko jest organem prowadzącym, tj. Publiczne Szkoły Podstawowe i Publiczne Przedszkola w Radomsku opowiedziały się za strajkiem – przyznaje Małgorzata Krupska, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury UM Radomsko.

Z posiadanych przez urzędników informacji wynika, że do strajku przystąpi około  90 proc. zatrudnionych pracowników. – Są to zarówno nauczyciele, jak i pracownicy administracji i obsługi. W planach jest zorganizowanie spotkania z dyrektorami radomszczańskich publicznych szkół podstawowych oraz publicznych przedszkoli oraz z dyrektorami Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku, Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku oraz Muzeum Regionalnego w Radomsku, podczas którego zostanie ustalona forma opieki nad uczniami szkół i przedszkoli – zauważa naczelnik Krupska.  – Priorytetowym spotkanie będzie zapewnienie bezpieczeństwa dla uczniów – dodaje.

Spotkanie wstępnie zaplanowane jest na 2 kwietnia, czyli po rozmowach w Centrum Dialogu, które mają zostać wznowione 1 kwietnia 2019r.

 

 

 

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW