RADOMSZCZAŃSKI POŚREDNIAK WYRÓŻNIONY PRZEZ MINISTERSTWO PRACY

Reklama

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżniło Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku za skuteczną aktywizację osób bezrobotnych w 2016 r. Na 340 urzędów pracy w całej Polsce, radomszczański pośredniak zajął wysokie 17 miejsce.

Pod uwagę brano m.in. wysokość środków przeznaczanych przez urzędy na aktywizację bezrobotnych, ilość doradców zawodowych, ale też wskaźnik efektywności zatrudnienia.

– Mowa tu o liczbie osób, które po realizacji formy wsparcia podjęły pracę. Dla naszego urzędu wskaźnik ten wynosi 90 proc. – wyjaśniał podczas posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy Łukasz Więcek, dyrektor PUP w Radomsku. Wicestarosta Robert Zakrzewski zaznaczył, że otrzymane wyróżnienie to nie tylko uhonorowanie dotychczasowych działań, ale także mobilizacja i zachęta do dalszej pracy, choć sytuację należy ocenić jako dobrą.

W powiecie radomszczańskim bezrobocie spada, obecnie zarejestrowanych jest mniej niż 4 tys. bezrobotnych. Nadal jednak jest problem ze znalezieniem zatrudnienia wśród osób po studiach i z wysokimi kwalifikacjami zawodowymi, brakuje natomiast pracowników o najniższych kwalifikacjach.

Podczas środowych obrad pozytywnie przychylono się do stanowiska zaproponowanego przez dyrekcje PUP, aby w przyszłości nie zaniżać wartości refundacji czy dotacji na utworzenie miejsc pracy lub otwarcia działalności gospodarczej.

W najbliższym czasie PUP w Radomsku rozpoczyna realizację programu Aktywizacji i Integracja”. Skierowane zostaną do niego osoby bezrobotne, dla których został ustalony profil pomocy III i korzystają ze świadczeń pomocy społecznej. Działania w zakresie integracji społecznej osób bezrobotnych mają na celu kształtowanie aktywnej postawy w życiu społecznym i zawodowym, z kolei działania z zakresu aktywizacji będą dotyczyły prac społeczno-użytecznych. Koszt projektu to ponad 24 tys. zł.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD