Luxbud

Radomszczański Salon Literacki. Spotkanie jakiego jeszcze nie było!

Polonaisse

1 października 2022 roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku, pod hasłem „Radomszczański Salon Literacki” odbędzie się wyjątkowe spotkanie z autorami powieści, wierszy i innych form literackich, którzy mieszkają i tworzą na terenie powiatu radomszczańskiego lub stąd pochodzą.


Wydarzenie realizowane będzie w ramach VIII ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”, do której przyłączyła się MBP w Radomsku. Radomszczański Salon Literacki to wyjątkowa okazja do spotkania z lokalnymi twórcami, a także przestrzeń do rozmowy, poznania twórczości i motywów powstawania ich dzieł.

Życie kulturalne powiatu radomszczańskiego za sprawą lokalnych twórców jest niezwykle barwne i różnorodne. Istotnym fundamentem tego bogactwa są twórcy słowa, którzy swoim talentem rozsławiają powiat, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni. Mam nadzieję, że podjęta wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomsku inicjatywa spotkania i prezentacji literackich dokonań mieszkańców powiatu radomszczańskiego spotka się z ciepłym przyjęciem, a Miejska Biblioteka Publiczna dzięki życzliwości dyrektor Anity Janczak nie po raz pierwszy będzie gospodarzem takiego spotkania – podkreśla starosta Beata Pokora.

Wszyscy zainteresowani prezentacją swojej twórczości podczas „Radomszczańskiego Salonu Literackiego” mogą kontaktować się z:

  • Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku – Marta Drzazga – Instruktor MBP, tel. 44 683 23 07;
  • Starostwo Powiatowe w Radomsku, Biuro Promocji i Rozwoju Powiatu – Katarzyna Tadeusiak, tel. 44 685 89 91.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 14.00 – 20.00.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD