Reklama
KOMBIT-kasy
APLIKACJAKORONAWIRUS

Radomszczański sanepid apeluje: Dbajmy o siebie i innych

Publikujemy apel Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Radomsku:

Koronawirus to wciąż duże zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, dlatego  w dalszym ciągu powinniśmy utrzymywać dystans społeczny, często myć i dezynfekować ręce oraz nosić maseczki, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach.

Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki są nadal  konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy bankach.

Tymczasem z  niepokojem zauważamy, że coraz więcej osób rezygnuje z maseczek robiąc zakupy, podróżując środkami komunikacji publicznej czy gromadząc się
w miejscach kultu religijnego.

Dystans pomiędzy poszczególnymi osobami niemal przestał już istnieć. Nie każdy korzysta z maseczek, środków dezynfekcyjnych, czy rękawiczek co stanowi zwiększone ryzyko zakażenia się koronawirusem SARS CoV-2 .

Rozporządzenie w sprawie nakazów związanych z epidemią daje właścicielom i obsłudze sklepów możliwość nieobsłużenia klienta, który nie ma założonej maseczki.

Mandat za brak maseczki wynosi 500 zł. W skrajnych przypadkach może zostać nałożona kara administracyjna, która wynosi od 5 do 20 tysięcy zł.

Dbajmy o siebie i innych – stosujmy się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK