Select

Rak to nie wyrok. Różowy Piknik w Radomsku

Jubiler Ako

W Parku Solidarności w Radomsku po raz drugi odbył się „Różowy Piknik”, zorganizowany przez fundację „Omea Life”. Podczas imprezy można było korzystać m.in. z bezpłatnych porad dietetyków oraz ekspertów z dziedziny profilaktyki raka piersi.

Radomszczańskie Omejki są najlepszym dowodem na to, że rak piersi to nie wyrok. Wolontariuszki mówią o tym, jak ważny jest zdrowy styl życia, pokazując to przez aktywność fizyczną. Kobiety namawiają do tego aby bezwzględnie pamiętać o regularnym badaniu piersi. Chodzi o klasyczne samobadanie piersi raz w miesiącu, w zaciszu własnego domu.

Na pikniku można było porozmawiać ze specjalistami chirurgii, onkologii, ginekologii, fizjoterapii, dietetyki, psychoonkologii.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie i animacje z pedagogami z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku.

W “Różowym Miasteczku” zorganizowano również kącik wsparcia dla rodzin osób chorych. Wolontariuszki Fundacji OmeaLife podzieliły się z odwiedzającymi swoimi doświadczeniami przy koszyku owoców.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD