RAP: PODSUMOWANIE SEZONU I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ [FOTO]

Reklama

Radomszczańska Akademia Piłkarska ESBANK RAP Radomsko uroczyście podsumowała sezon sportowy 2016/2017. Wzorem ubiegłego roku nastąpiło to podczas uroczystej gali sportu.

I po sezonie…

Wydarzenie, odbywające się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku zgromadziło młodych zawodników, ich rodziców i przyjaciół. W gali uczestniczył również prezydent Jarosław Ferenc. – Szczerze powiedziawszy nie miałem pojęcia, że w RAP Radomsko gra aż tylu młodych radomszczan. To dowód na to, że w piłka nożna w Radomsku jest bardzo popularna oraz, że trenerzy potrafią zachęcić do uprawiana tego sportu – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Jak na galę sportu przystało były podziękowania i gratulacje, które trafiły nie tylko do młodych zawodników i ich trenerów, ale i przyjaciół RAP Radomsko. Były i awanse do starszych grup. A jaki był dla Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej tyle co zakończony sezon? – Dla nas trenerów najważniejsze jest to, by gra z piłkę przynosiła dzieciom zadowolenie, ponieważ bez zadowolenia i chęci do gry niewiele można osiągnąć. Wydaje mi się, że nasi chłopcy lubią to, co robią. Największym sukcesem jest to, iż przybywa nam dzieciaków chcących grać w piłkę. Owszem, sukcesy są ważne, ale tak jak mówiłem, najważniejsze jest zadowolenie dzieciaków oraz to, że oprócz komputera w ich życiu ważne jest jeszcze coś innego, w tym przypadku piłka – zauważa trener Krzysztof Kowalski, który wraz z trenerem Markiem Kozakiem w 2010 roku założył RAP Radomsko.

Obecnie w RAP Radomsko i UKS RAP Radomsko (dzieci starsze) trenuje ponad 200 dzieciaków, które szkolą się pod okiem 8 trenerów.

Plany na przyszłość

Mając taki piłkarski narybek nic dziwnego, że kadra szkoleniowa nie spoczywa na laurach. – Nasi trenerzy cały czas się doszkalają, aby naszym dzieciom przekazywać jak największą wiedzę. Naszym celem jest rozpoczęcie współpracy z profesjonalnym klubem szkoleniowym mającym zaplecze seniorskie. Chcemy, by taki klub objął RAP opieką, aby nasi najlepsi chłopcy mogli w nim się szkolić. Jesteśmy już blisko podpisania umowy z pewnym dużym klubem – zauważa trener Krzysztof Kowalski.

Podnoszenie umiejętności równa się profesjonalizmowi. Stąd też nowe logo RAP Radomsko – logo zdecydowanie poważniejsze od pierwotnego, logo promujące nie tylko Akademię, ale i miasto, ponieważ znajduje się w nim jeden z symboli Radomska – rycerz. – Piłka nożna to waleczność. Nie mogło zatem zabraknąć w naszym nowym logo rycerza – mówi K. Kowalski.

RAP-u nie opuści RAP-ik, czyli ludek z pierwszego logo. Wręcz przeciwnie, można powiedzieć, że wzmocnił swoją pozycję w Akademii, ponieważ podczas dzisiejszej gali została zaprezentowana oficjalna maskotka RAP-u – miły i wszędobylski RAP-ik.

Podnoszenie umiejętności i zawarcie umowy z profesjonalnym klubem piłkarskim robi wrażenie. Tym, którzy uczestniczyli w dzisiejszej gali – trzeba zauważyć, iż w sali widowiskowej MDK, zabrakło miejsc – dech w piersiach zaparła wizualizacja boiska wraz z zapleczem sportowym przy ulicy Kukuczki w Radomsku. – To jest nasze marzenie. Mamy już wizualizację obiektu, którą dziś przedstawiliśmy. Nic więcej nie powiemy, aby nie zapeszać – podkreśla trener K. Kowalski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD