RATOWNICY MEDYCZNI ZAWIESILI PROTEST

Reklama

Ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego w Radomsku, podobnie jak i koledzy z całej Polski, zawiesili akcję protestacyjną. To efekt obietnic podwyżek, jakie otrzymali z Ministerstwa Zdrowia. Wynegocjowany wzrost wynagrodzeń nie jest jednak taki, jakiego ratownicy oczekiwali. Dlatego nie wykluczają wznowienia protestu.

Ratownicy medyczni mają otrzymywać 400 złotych brutto podwyżki od 1 lipca 2017 r., oraz kolejne 400 złotych brutto od 1 stycznia 2018 r. To połowa kwoty jakiej się domagali. – Jest to pewien krok ustępstwa ratowników w stosunku do Ministerstwa Zdrowia. Od 1 lipca 2018 roku będą toczone kolejne rozmowy, dotyczące podwyżek – mówi kierownik kancelarii radomszczańskiego szpitala Przemysław Drozdek. – Na razie protest jest zawieszony. W przyszłym roku wznowimy postulaty. Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i docelowej kwoty 1600 złotych – dodaje.

Zarząd Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego poinformował na swoim facebookowym profilu, że „nie zgadza się z wynegocjowanymi dodatkami (brutto, brutto), twierdząc że powinny być takie same jak pielęgniarek czyli od lipca 800 zł, od września 1200 zł , a następnie 1600 zł. Jedyna dobra informacja to taka, że dodatki dostaną wszyscy Ratownicy (…)”.

Pieniądze na wzrost wynagrodzeń mają pochodzić z budżetu Ministerstwa Zdrowia. Minister Zdrowia wystosuje też do wojewodów pismo wskazujące na konieczność podjęcia przez nich działań mających na celu zaangażowanie przez dysponentów Zespołów Ratownictwa Medycznego dodatkowych środków własnych na podwyższenie wynagrodzeń dla ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych niezależnie od wysokości podwyżek.

W Szpitalu Powiatowym w Radomsku pracuje 22 ratowników medycznych. Protest polegał na oflagowaniu i odpowiednim oznakowaniu karetek. W żaden sposób nie wpłynął na obsługę pacjentów.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD