RAZEM SPRZĄTAMY – RADOMSKO ZMIENIAMY!

Reklama

Czy Radomsko jest czystym miastem? Raczej nie. Na ulicach jest wiele śmieci, w okolicach miasta hołdy bezpańskich śmieci tworzą dzikie wypiska. Miasto, które rocznie wydaje ponad 500 tysięcy na utrzymanie czystości organizuję akcje społeczno-edukacyją Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy.  – Chodzi nie tylko, by usunąć śmieci, ale też uświadomić mieszkańcom – od najmłodszych po dorosłych – jak istotna jest odpowiedzialność za własny dom, podwórko, „małą Ojczyznę” i wreszcie planetę Ziemię – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Akcja skierowana jest do szkół, firm i instytucji, ale przede wszystkim do każdego mieszkańca. – Czystość naszego miasta – naszych podwórek, ulic, parków, ale także innych obszarów miejskich, powinna być dla nas sprawą niezwykłej wagi. Czyste miasto to nie tylko piękne miasto, ale też i zdrowe dla jego mieszkańców. Dlatego dbanie o czystość otoczenia powinno stać się priorytetem dla nas wszystkich. – Mam nadzieję, że działania te na stałe wpiszą się w nasz kalendarz przynosząc pozytywny efekt, trwalszy niż tylko na czas sprzątania. Chcielibyśmy w to włączyć jak najszerszą grupę radomszczan od dzieci po dorosłych – mówi prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

Akcja pod nazwą „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy!” zaplanowana jest na 20 marca 2020 r. w pierwszym dniu astronomicznej wiosny. Urząd Miasta zapewnia worki na śmieci oraz odbiór zebranych odpadów. Więcej informacji wkrótce.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD