RELIKWIE KRWI ŚW. JANA PAWŁA II WE WSPÓLNOCIE PARAFIALNEJ KOWALOWCA

Reklama

Od dziś we wspólnocie parafialnej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (dzielnica Kowalowiec) w Radomsku jest obecny fizycznie święty Jan Paweł II w znaku relikwii krwi.

Sobota 14 maja 2016 roku na zawsze zapisze się w sercach parafian i księdza proboszcza Zenona Gajdy. Tego dnia nastąpiła ceremonia wprowadzenia do parafialnej świątyni relikwii krwi św. Jana Pawła II – papieża Polaka. W uroczystości uczestniczył Wacław Depo, metropolita częstochowski. Relikwie do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przekazał kardynał Stanisław Dziwisz, osobisty kapelan i sekretarz papieża Jana Pawła II.

– Możemy powiedzieć, że od soboty 14 maja 2016 roku mamy „Nowego Parafianina”, któremu możemy powierzać wszystkie sprawy, ufając w Jego wielkie orędownictwo przed Tronem Bożym – zauważył Zenon Gajda, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku.

Ksiądz proboszcz Zenon Gajda zwrócił ponadto uwagę, iż dzisiejsza uroczystość  jest oddaniem czci i szacunku dla Wielkiego Polaka, którym był święty Jan Paweł II, papież Kościoła Rzymskokatolickiego.

– Kolejny wymiar tej uroczystości to szerzenie kultu tej wielkiej osoby. Cała Polska wiele mu zawdzięcza, bo rozsławił jej imię. Pozostaje pytanie bez odpowiedzi, czy my tak naprawdę papieża słuchaliśmy, czy braliśmy sobie jego wskazówki do serca i według nich żyliśmy. Ta uroczystość ma także osobisty wymiar, bo każdy coś zawdzięcza św. Janowi Pawłowi II. Ja zawdzięczam i to wiele, więc to taki mój hołd i wyraz szacunku pod adresem tego świętego Człowieka – zauważa proboszcz Gajda.
Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do świątyni pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone zostało z otwarciem kaplicy Nieustannej Adoracji Pana Jezusa.

– To kaplica dzienna, w której wierni mogą przebywać od mszy porannej do wieczornej. W tym rejonie Radomska nie ma takiego miejsca. Taka kaplica jest w parafii św. Lamberta i Królowej Polski. Chociażby 1 czy 2 osoby modliły się w niej każdego dnia, to moim daniem cel jest duszpastersko słuszny i nie pozostanie bez echa w tym zwariowanym świecie… – podkreśla proboszcz Zenon Gajda.

Uroczystość zgromadziła wielu wiernych zarówno ze wspólnoty parafialnej Kowalowca, jak i innych. Obecni byli również przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD