Remont Sienkiewicza. Jak postępują prace?

Reklama

Trwa remont ulicy Sienkiewicza. Obecnie wykonywane są roboty związane z usunięciem kolizji z istniejącą siecią energetyczną. Planowano droga zostanie oddana do użytku w październiku.


Wykonawca firma DROG-BUD z Lubojenki w ramach realizacji modernizacji infrastruktury drogowej w Radomsku realizuje przebudowy na ulicach: Szarych Szeregów, Pana Tadeusza, Gerwazego, Protazego, Wojskiego, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Od 1 lutego ulica jest zamknięta

Na ulicy Sienkiewicza do tej pory wykonano sieć kanalizacji deszczowej, remont sieci wodociągowej, roboty ziemne pod konstrukcję jezdni i chodników. Obecnie wykonywane są roboty związane z usunięciem kolizji z istniejącą siecią energetyczną.

Do wykonania pozostało:

  • Ul. Sienkiewicza – rozbudowa ulicy na odcinku od ul. Stefana Batorego do ul. Warszyca na łącznej długości 539,00mb w zakresie: wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości od 4,5m do 6,0m,
  • wykonanie chodnika jednostronnego i dwustronnego o łącznej długości 830,00mb o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości od 1,5m do 2,0m
  • wykonanie ścieżki rowerowej jednostronnej o nawierzchni z betonu asfaltowego o długości 368,00m o szerokości na 2,0m,
  • wykonanie alejek parkowych w istniejącym skwerze przy ul. Stefana Batorego.
  • wykonanie sieci kanalizacji deszczowej,
  • wykonanie oświetlenia ulicznego – 36 szt, latarni z oprawami LED.

Wartość robót zgodnie z umową z wykonawcą: 29 431 999,65 zł. – w tym ul. Sienkiewicza: 2 791 419,81 zł.  Planowany termin realizacji zadania: październik 2023r. Projekt współfinansowany z Funduszu Polski Ład.


Czytaj też: Dyskusja publiczna nad studium. Do 14 sierpnia można składać uwagi

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD