Repertuar Kina Pasja

Przedstawiamy repertuar Kina Pasja w Radomsku. Na widowni zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki i zakaz konsumpcji
„Co w duszy gra”
Nowy film Pete’a Doctera (laureat Oscarów za Odlot i W głowie się nie mieści) i Kempa Powersa, a wyprodukowany przez nominowaną do Oscara Danę Murray – ma wszystko, z czego słyną najlepsze produkcje Disneya i Pixara. W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Joe jest uosobieniem tych pytań. Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.”
W rolach głównych w polskiej wersji językowej Joe Gardner przemówi głosem Tomasza Kota, a w duszę 22 wcieli się Joanna Koroniewska. W pozostałych rolach będzie można usłyszeć m.in.: Pawła Domagałę, Igora Kwiatkowskiego, Krzysztofa Zalewskiego, Wojciecha Manna, Marka Niedźwieckiego, Hirka Wronę, Piotra „Kędziora“ Kędzierskiego i Krzysztofa „Jankesa“ Jankowskiego.
OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA
Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.
Opowieść o zabójczych stereotypach. Kolorowy i mroczny. Igrający z gatunkiem, przezabawny, buntowniczy, poruszający, nieustraszony. Hymn nowego pokolenia. (Anna Tatarska)
„The Playlist” nazywa film „Pełnym czarnego humoru i niespotykanie prowokacyjnym thrillerem o zemście”.
„The Guardian” pisał” „Carey Mulligan podpala lont w bardzo współczesnej opowieści o zemście w czasach #MeToo”, nazywając film „cukierkowo kolorowym, choć bardzo mrocznym komediodramatem”, dalej czytamy „Mulligan jest sensacyjna, pokazując nie tylko umiejętności dramatyczne, ale sprawdzając się doskonale także w wątkach komediowych, to ten rodzaj aktorskiej kreacji, która wzrasta z każdą minutą, aż do wielkiego finału”.
BAJKOWY PORANEK HOUDINI
Jest rok 1886. 12-letni Harry od najmłodszych lat fascynuje się sztuczkami magicznymi. Problem w tym, że Appleton w stanie Wisconsin, gdzie mieszka, to małe miasteczko, w którym jego naturalne zdolności iluzjonistyczne nie mają szansy rozkwitnąć. Pewnego dnia chłopiec dostrzega dla siebie szansę: oto burmistrz Nowego Jorku ogłasza konkurs mający wyłonić najlepszego iluzjonistę, który swoim występem uświetni oficjalne otwarcie Statui Wolności. Niestety okazuje się, że konkurs skierowany jest do prawdziwych magików, a nie początkujących amatorów.
Kiedy do miasteczka przyjeżdża Tesla – wielki iluzjonista, Harry wie, że takiej okazji nie może zaprzepaścić. Bezzwłocznie wyrusza na spotkanie mistrza i podejmuje próbę przekonania go do przyjęcia siebie w roli ucznia na praktykę. Choć umiejętności Harry’ego nie robią na magiku wielkiego wrażenia to jednak dostrzega on w chłopcu talent, kreatywność i śmiałość. Postanawia więc dać mu szansę i z pomocą swojej siostrzenicy Beth oraz asystenta Amrolda uczy Harry’ego podstaw magii, odkrywa przed nim tajemnice swoich magicznych sztuczek, a także… poddaje go sprawdzianowi. Czy jednak chłopiec znajdzie w sobie wystarczającą siłę, aby stać się prawdziwym magikiem? Spotkanie z Teslą rozpoczyna w życiu Harry’ego nowy, długi i pełen wyzwań rozdział.
Szczęściara
Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie doskonale pasuje do 12-letniej Candice. Choć rówieśnicy patrzą na nią z dystansem, a rodzina nie zawsze podziela jej entuzjazm, rudowłosa dziewczyna wierzy, że szczęścia wystarczy dla każdego. Obsypana nagrodami pełna ciepła i humoru, familijna opowieść w kinie od 19 marca.
Candice to niepoprawna optymistka, która pragnie naprawiać świat wokół siebie. Jej największym wyzwaniem jest wyciągnięcie własnej rodziny z kryzysu. Czy 12-latce uda się zarazić szczęściem swoich bliskich?
Candice to uporządkowana, bardzo elokwentna i skrupulatna dwunastolatka, która niejednokrotnie musi się mierzyć z nieprzychylnością swoich rówieśników oraz poczuciem wyobcowania. Pomimo tych niesprzyjających okoliczności dziewczynka nie traci optymizmu, tryska energią i z rozbrajającą obojętnością podchodzi do wszelkich agresywnych zaczepek. Jej postawa jest tym bardziej imponująca, im więcej dowiadujemy się o historii rodziny Candice. Dziewczynka dzięki dwóm wydarzeniom – zadaniu domowemu „Moje życie jest alfabetem” i pojawieniu się w jej życiu niepospolitego chłopca Douglasa – postanawia pomóc swoim rodzicom rozprawić się z prześladującą ich przeszłością i przywrócić uśmiech na ich twarzach.
19.03.2021r
15:00 (2D dubbing)
20.03.2021r
15:00 (2D dubbing)
21.03.2021r
10:30 (2D dubbing)
22.03.2021r
15:00 (2D dubbing)
23.03.2021r
15:00 (2D dubbing)
24.03.2021r
15:00 (2D dubbing)
25.03.2021r
15:00 (2D dubbing)
NOMADLAND
Nagrodzony Złotymi Globami dla najlepszego filmu i reżyserii, triumfujący na festiwalu w Wenecji Nomadland to trzeci film w dorobku Chloé Zhao, ze znakomitą Frances McDormand w roli kobiety, która po utracie dobytku rusza w drogę przez bezkres amerykańskiego Zachodu jako współczesny nomad.
„Najpiękniejsza jest w „Nomadland” bliskość i intymność. Niewielka ekipa sama podczas realizacji mieszkała w samochodach. Nie były to hollywoodzkie przyczepy z wszelkimi luksusami, ale zwykłe kampery, przypominające te, w których żyją niektórzy bohaterowie. Filmowcy mieli plan, ale byli otwarci na niespodzianki. Nigdy nie wiedzieli do końca, na jaką drogę zjadą i kogo spotkają, zmienna stała się ich artystycznym credo.” (Anna Tatarska)
Po kryzysie gospodarczym i upadku zakładu pracy w Nevadzie, Fern (Frances McDormand) pakuje swoją furgonetkę i wyrusza w drogę, odkrywając życie poza konwencjonalnym społeczeństwem jako współczesny nomad. Nomadland, przedstawia prawdziwych współczesnych nomadów, Lindę May, Swankie i Boba Wellsa, którzy stają się mentorami i towarzyszami Fern podczas jej podróży przez rozległy krajobraz amerykańskiego Zachodu.
19.03.2021r
17:00 (2D napisy) 19:00 (2D napisy)
20.03.2021r
19:00 (2D napisy)
21.03.2021r
20:00 (2D napisy)
22.03.2021r
19:00 (2D napisy)
23.03.2021r
19:00 (2D napisy)
24.03.2021r
19:00 (2D napisy)
25.03.2021r
19:00 (2D napisy)
26.03.2021r
16:30 (2D napisy)
28.03.2021r
19:00 (2D napisy)
KAŻDY MA SWOJE LATO
Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.
Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny.
Agata przyjeżdża do Trzebini gotować na oazie. Zakochuje się w niej siedemnastoletni Mirek, syn miejscowej organistki, a jego cierpiący na demencję dziadek widzi w dziewczynie kochankę z młodości. Mirek postanawia wykorzystać postępującą chorobę dziadka, by się zbliżyć do Agaty. Odkrywanie wzajemnych uczuć prowadzi do ujawnienia pilnie strzeżonej przez matkę Mirka rodzinnej tajemnicy.
Jak mówi reżyser filmu: „Niepisana zasada mówi, że pierwszy film trzeba nakręcić o środowisku, które najlepiej się zna. Dlatego osadziłem jego akcję w Trzebini – miasteczku niedaleko Krakowa, w którym się wychowałem. Choć nie jest to autobiograficzna historia opowiada o ludziach, których znam najlepiej i problemach, które są mi bliskie. Moimi bohaterami są zwyczajni – niezwyczajni mieszkańcy prowincji tęskniący za prawdziwymi uczuciami, zrozumieniem i spotkaniem bratniej duszy, którzy często zapominają, że naprawę świata trzeba zacząć od siebie”.
Choć nie jest to autobiograficzna historia, ceniony dokumentalista Tomasz Jurkiewicz opowiada w swoim filmie o miejscu i środowisku, które dobrze zna. Konfrontując wartości, z dużą empatią odmalowuje senny krajobraz prowincji, gdzie prawdziwe uczucie oraz spotkanie bratniej duszy są na wagę złota.
20.03.2021r
17:00 (2D)
22.03.2021r
17:00 (2D)
23.03.2021r
17:00 (2D)
24.03.2021r
17:00 (2D)
25.03.2021r
17:00 (2D)