REZYDENCI Z RADOMSZCZAŃSKIEGO SZPITALA NIE WYPOWIADAJĄ KLAUZULI OPT-OUT

Reklama

Żaden lekarz rezydent ze Szpitala Powiatowego w Radomsku nie zdecydował się na wypowiedzenie klauzuli opt-out. Klauzula ta stanowi wyrażenie zgody na pracę dłużej niż 48 godzin tygodniowo.

– Obecnie w radomszczańskim szpitalu pracuje 12 rezydentów i 1 stażysta. Są to lekarze zatrudnieni na różnych oddziałach. Żaden z nich nie złożył wypowiedzenia z zakresu realizacji klauzuli opt-out. Nie uczynił tego również żaden z etatowych lekarzy – wyjaśnia kierownik kancelarii szpitala Przemysław Drozdek.

Do wypowiadania klauzuli opt-out zachęca Porozumienie Rezydentów. Rezydenci poprzez swoją akcję chcą zaapelować do rządu o wyznaczenie planu szybkiego podniesienia nakładów na system opieki zdrowotnej w Polsce do 6,8 procent PKB. Według resortu zdrowia klauzulę opt-out w całej Polsce wypowiedziało już ponad 3,5 tys. lekarzy rezydentów i specjalistów. W tych placówkach, w których klauzulę wypowiedziała znaczna część lekarzy, istnieje ryzyko problemów z obsadą dyżurów lekarskich. W radomszczańskim szpitalu takiego zagrożenia nie ma.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD