„ROGAL” – WYJĄTKOWY ARTYSTA Z RADOMSKA

Reklama

Nietuzinkowy autor. Nietuzinkowe zdjęcia. A wszystko dlatego, że Artur Rogalski „Rogal” – człowiek, który samodzielnie nigdy nie podniósł aparatu stworzył obrazy, które zapierają dech w piersiach, uruchamiają wyobraźnię oraz skłaniają do zadania pytania, jak one powstały.

Życiowe przesłanie Artura Rogalskiego chorującego na zanik mięśni brzmi: Nie należy narzekać, że ma się w życiu pod górkę, skoro chce się wejść na szczyt.

Pan Artur ów szczyt osiągnął. Zdobywał go siłą charakteru i przy pomocy życzliwych ludzi. „Dawno temu, w małym pokoju… człowiek, który ma świadomość, że sam nigdy nie będzie w stanie podnieść aparatu, zapragnął tworzyć zdjęcia (…) – czytamy w wydanej na potrzeby otwartej dziś w galerii Miejskiego Domu Kultury wystawy autorstwa Artura Rogalskiego.

Wiele z obrazów powstaje w wyobraźni pana Artura. Zainspirowany pracami Carla Warnera oraz obrazami Giuseppe Arcimboldo jeszcze w czasie studiów stworzył tzw. warzywne pejzaże. Jego pierwsze trzy zdjęcia dostrzegli marketingowcy światowego koncernu spożywczego, którzy od razu zamówili całą serię takich prac. Dzisiaj, jak znów czytamy w ulotce „(…) człowiek, który nigdy samodzielnie nie podniósł aparatu tworzy zdjęcia, reklamy, video i projekty graficzne dla największych firm w kraju. Wyreżyserowany przez niego spot TV międzynarodowej kampanii reklamowej otrzymał główną nagrodę w amerykańskim konkursie. Został wyłoniony spośród blisko 2000 projektów z całego świata (…)”.

Wystawa autorstwa Artura Rogalskiego została otwarta przez wiceprezydent Małgorzatę Kańską – Kipigroch i jest jednym z elementów obchodów 750-lecia lokacji Radomska. Można ją oglądać w galerii MDK do 1 czerwca.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD