Rozbudowa ulicy Łokietka w Radomsku. Jak postępują prace? [FOTO]

Reklama

Trwa rozbudowa ulicy Łokietka w Radomsku. Na jakim etapie są prace budowlane?


Postępują prace przy rozbudowie ulicy Łokietka. W dalszym ciągu wykonywany jest kanał deszczowy w kierunku ulicy Wyszyńskiego, ale od strony ulicy Piastowskiej widać już zarys jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej. Trwają prace przy układaniu krawężników i obrzeży. Wykonawca P.U.H. DOMAX układa też sieci energetyczne i telekomunikacyjne.

Przypomnijmy – pierwszy etap rozbudowy ulicy rozpoczął się pod koniec stycznia br. Remont drogi zaczęto od budowy kanału deszczowego odprowadzającego wodę deszczową z pasa drogowego ul. Wł. Łokietka. Kanał deszczowy z ul. Łokietka będzie się łączyć z tym w ul. Jagiellońskiej i odprowadzał nim wodę deszczową z pasa drogowego.

Oprócz kanału deszczowego, na ulicy powstanie jezdnia o szerokości 6 m oraz chodniki po obu stronach o szerokości 2 m, a także ścieżka rowerowa o szerokości 2 m i nowe oświetlenie. Skrzyżowanie z ulicą Bolesława Chrobrego zostanie wyniesione. Wybudowane zostaną też zjazdy i urządzone zostaną tereny zielone w pasie drogowym. Konieczne będzie też przesunięcie ogrodzenia terenu parafii NMP Królowej Polski w celu poszerzenia pasa drogowego. Dodatkowo istniejąca ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Piastowskiej zostanie przebudowana.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład.Czytaj też: Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza na Noc Muzeów 2024. Program

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD