ROZDAWALI WORKI. CEL – CZYSTA TARGOWICA

Reklama

Porozrzucane papiery, unoszące się nad miejską targowicą w Radomsku i terenem wokół niej woreczki foliowe – to najczęstszy widok po czwartkowych i niedzielnych rynkach. Zarządca targowicy – Towarzystwo Budownictwo Społecznego postanowiło to zmienić. W akcji „czysta targowica” miejską spółkę wspiera radomszczańska policja.

O tym, iż handlujący na miejskiej targowicy powinni po sobie sprzątać była mowa kilka miesięcy temu. Wówczas podczas dyskusji dotyczącej opłat targowych temat podnieśli miejscy radni.  – Zgodzimy się na obniżkę cen, ale w zamian oczekujemy, aby sprzedający sprzątali swoje stanowiska – mówił wówczas przewodniczący komisji gospodarki, Tomasz Kornacki.

Opłaty zmalały, handlujący natomiast nie za bardzo wzięli sobie do serca słowa przewodniczącego Kornackiego. – Jest lepiej, jednak do doskonałości jeszcze dużo brakuje – przyznaje Radosław Rączkowski, specjalista ds. obsługi placu targowego. – Od dłuższego czasu prowadzimy kampanię informacyjną, która ma na celu przekazanie osobom handlującym, że sprawa czystości dla mieszkańców okolicznych posesji jest bardzo ważna. Dlatego wciąż informujemy i prosimy, by pakować śmieci do worków czy pudeł, żeby wiatr nie przenosił ich poza targowisko. Śmieci już jest mniej, ale dopełnieniem naszej akcji będą worki, które rozdamy handlującym – dodaje.

Pierwsza akcja, ale jak mówi prezes TBS Tomasz Wyrzykowski, zapewne nie ostatnia, miała miejsce dziś. – Kupiliśmy kilka tysięcy worków na odpady. Rozdając je sprzedawcom prosimy, by po zakończonym dniu pracy posprzątali swoje stanowiska i zostawili worki na miejscu. Nasze służby później je zbiorą. Taka akcja to duży koszt, ale jeżeli będą efekty, będzie kontynuowana – zauważa prezes Wyrzykowski.

TBS w akcji „czysta targowica” wspiera radomszczańska policja. – Patrolując teren po niedzielnych i czwartkowych rynkach często widzimy, jak wiatr przenosi różne rzeczy z terenu targowego m.in. do Parku Świętojańskiego. Dlatego też w  ramach konsultacji społecznych, po wcześniejszych rozmowach z TBS, zaproponowaliśmy handlującym worki, aby trafiało do nich to, co jest już niepotrzebne –  przyznaje Konrad Karnicki, dzielnicowy rewiru dzielnicowych KPP Radomsko.

Handlujący chętnie brali worki. Ich zdaniem, jeżeli będą je otrzymywać, to w znacznym stopniu ułatwi im to utrzymanie w czystości miejsca, w którym sprzedają swoje produkty.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD