Reklama
KOMBIT-kasy

Różewicz Open Festiwal w tym roku online

Różewicz Open Festiwal Online odbywać się będzie od 9 do 11 października. W tym roku wyjątkowo w sieci. Premierowa emisja o godz. 18.00 na nowej stronie  ww.rozewiczopen.pl.

9 października – panel dyskusyjny „3 x Różewicz” z udziałem  Moniki Nowak, autorki pracy magisterskiej poświęconej Januszowi Różewiczowi, Aleksandry Kędry polonistki z I Liceum Ogólnokształcącego, liderki Filmoteki Szkolnej w województwie łódzkim, laureatki nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, organizatorki Dni Kina i Beaty Anny Symołon  teatrologa, redaktora radomszczańskich „Teatraliów”.

Rozmowę poprowadzi Jolanta Dąbrowska. Zaplanowano również łączenie z gośćmi z różnych zakątków kraju w tym z wieloletnią dyrektor Różewicz Open Festiwal Barbarą Osterloff profesor Akademii Teatralnej w Warszawie, dr Joanną Lisiewicz i Katarzyną Adamalą.

10 października – widowisko słowno – muzyczne „3 x Różewicz” z udziałem: Przemysława Pacana (kierownictwo muzyczne), Poli Chobot & Adam Barana, Pawła Binkowskiego, Jacka Bałchana, Szczepana Pospieszalskiego, Piotra Zygmy, Krzysztofa Zygmy. Widowisko ze specjalnym udziałem Michała Urbaniaka.

11 października – wirtualny spacer śladami braci Różewiczów. Przewodnikiem jest historyk, Agnieszka Kuligowska. Jej wędrówce po Radomsku towarzyszy kamera i dron. Wszystkie przystanki w miejscach ważnych dla Braci. Wykorzystany zostanie również  niepublikowane nagranie z ostatniej wizyty Stanisława Różewicza w Radomsku oraz archiwalne zdjęcia.

Przez trzy dni festiwalu działać będzie również festiwalowe studio. Imprezy towarzyszące zorganizowane zostaną w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego i w Kinie za Rogiem. Na realizację zadania Miejski Dom Kultury pozyskał 65 tys. dofinasowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koordynatorem wydarzeń jest Jolanta Dąbrowska, opieka artystyczna Barbara Osterloff.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również
Close
Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW