Z ŻYCIA MIASTA

ROZMAWIAJĄ O ZDOLNYCH DZIECIACH

W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska trwa konferencja, zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku. Biorący w niej udział psycholodzy oraz nauczyciele i dyrektorzy szkół rozmawiają o potrzebach uzdolnionych dzieci oraz o tym, w jaki sposób pomagać im w dalszym rozwoju.

Przedstawiciele Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej podkreślają, że jednym z zadań placówki jest diagnozowanie potencjału uczniów oraz określanie, w jakich obszarach posiadają uzdolnienia.

– Każde pokolenie przynosi nam zdolnych, zaangażowanych, pełnych pasji ludzi. Wśród wyjątkowo uzdolnionych radomszczan mamy aktorów, piosenkarzy, muzyków, sportowców oraz ludzi nauki. Wszyscy oni uczęszczali bądź uczęszczają obecnie do szkoły. Chcieliśmy zwrócić uwagę nauczycieli właśnie na nich – mówi pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku Jolanta Załęcka. – Pragniemy pokazać mocne i słabe strony szkoły. Zwrócić uwagę także na to, że uczeń zdolny jest wrażliwy, nie zawsze spokojny i grzeczny, a także nie zawsze mający najlepsze oceny ze wszystkich przedmiotów – dodaje.

Do udziału w dyskusji zaproszono ekspertów a także lokalnych „odkrywców talentów”: Mirosławę Łęską – dyrektor FIK, Tomasza Mazura – nauczyciela i pedagoga z ZSG 7 w Radomsku, Violettę Ojrzyńską – dyrektor GOK w Gidlach  oraz Witolda Sambora – tatę Emilii – pierwszej Polski w paryskiej szkole baletowej. W panelu dyskusyjnym wzięli też udział pochodzący z powiatu radomszczańskiego piosenkarka Marysia Markiewicz oraz aktor Przemysław Bluszcz.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close