ROZMAWIALI O NUMERZE „112” I NIE TYLKO

Reklama

Co to jest „112”? Między innymi na ten temat strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku rozmawiali z uczniami klas O-3 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku. Wyjaśniali w jakich sytuacjach należy dzwonić, oraz o czym należy pamiętać wykręcając numer „112”. Nie zabrakło też pokazów sprzętu strażackiego i pogadanki dotyczącej pracy strażaka.

Spotkanie uczniów najmłodszych klas „9” ze strażakami zostało zorganizowane w ramach obchodzonego 11 lutego Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. – W naszej szkole już po raz drugi organizujemy akcję związaną z obchodami Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego „112”. W tym roku postanowiliśmy zaprosić strażaków, bo jak pokazują statystyki właśnie strażacy wyjeżdżają najczęściej do różnego rodzaju akcji – mówi koordynatorka wydarzenia Alicja Kraft. – Podczas zajęć rozmawiamy z uczniami o numerze „112” jednak informacje przekazane im przez osoby, które bezpośrednio uczestniczą w zdarzeniach losowych są zupełnie inaczej przez nich odbierane – dodaje współorganizatorka wydarzenia Małgorzata Janus.

Wykręcając numer 112 można zgłosić m.in. pożar, wypadek samochodowy, czy przemoc domową. W całej Europie, 24 godziny na dobę. Należy tylko dokładnie opisać zdarzenie, podać adres, oraz dane kontaktowe. To operator decyduje, jakie służby jadą na akcję.

Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych, który służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wybranie numeru „112” nie wymaga odblokowania klawiatury telefonu komórkowego. Ponadto numer „112” można wybrać w telefonie bez karty SIM. Kierowanie połączeń na numer alarmowy „112” jest bezpłatne.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD